Boy Nasıl Uzar?

Boy Nasıl Uzar?

Boy uzunluğu yapılan pek çok araştırma da genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak açıklanan ve kişiyi özel yaşamından kendine güvenine kadar etkileyen oldukça önemli bir olgudur.

İNSANLIĞIN İLK DÖNEMİNDE BOY

İnsanlığın ilk zamanlarında antropolojik kaynaklarda elde edilen kalıntılardan ve iskelet buluntularından yola çıkılarak insan ırkının günümüzdekinden daha kısa olduğu gibi bir kanıya varılmıştır.

Yüzyıllar boyunca insan ırkının göstermiş olduğu gelişmeler ve buluşlar ile ekonomik ve sosyal bir refah ortamı giderek yayılmış ve beslenme şartları da iyileşmiştir.

Aynı zamanda genetik faktörler de yüzyıllar içerisinde değişim göstermiş ve atalarımızdan daha uzun boylu nesillerin günümüz dünyasında boy göstermesi sağlanmıştır.

Irklara göre boy uzunluğu değişse de sosyal ve psikolojik alanlarda etkileri bireyler için oldukça büyüktür.

Bu amaçla ortalama boy standartlarının gerisinde kalan bireyler için boy uzunluğu birer sorun hatta kompleks haline gelebilir, özel ve sosyal hayatını derinden etkileyen bir sorun haline dönüşebilir.

CİNSİYETE GÖRE BOY UZUNLUĞU

Cinsiyete göre ise boy uzunluğu ile ilgili sorunlarla başa çıkabilme yöntemlerinde değişkenlik görülmektedir.

Kadınların bu anlamda boy konusunda erkeklere oranla daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz.

Hem dünya ortalamasında erkeklere oranla daha kısa olan hanımların bu sorunu boy uzatma teknik ve yöntemlerine pek de takılmadan yüksek ökçeli ayakkabılar ile kolaylıkla çözdüğünü söyleyebiliriz.

Ancak erkekler bu konuda oldukça şanssız…

Özellikle iş ve özel yaşamlarında boy uzunluğunu sorun haline getiren erkeklerin ve topuklu ayakkabılarla bile kısa kalan kadınların hayallerini süsleyen uzun ve dalyan gibi bir boya sahip olmak ise aslında çocukluk döneminde atılacak olan adımlarla şekillenmektedir.

GELİŞİM SÜRECİNDE BOY UZUNLUĞU

Gelişim 18 ile 21 yaşına kadar devam eden uzun bir süreci kapsamaktadır ve bu dönem içerisinde yapılan egzersiz, beslenme ve yaşam tarzı büyük ölçüde boy uzunluğunuzu doğrudan etkilemektedir.

Genel kanı gelişimin 18 ila 21 yaşına kadar sürdüğü ve daha sonra durduğu yönünde olsa da bu kişiden kişiye değişebilmektedir.

Gelişimin içinde yer alan önemli bir parametre olan boy uzunluğunun ise her ne kadar bu yaşlardan sonra uzamasına pek ihtimal verilmese de aslında işin özü böyle değil.

Boyunuzu uzatmak için beslenme şeklinizde önemli ve köklü değişimlere imza atabileceğiniz gibi aynı zaman da egzersiz yaparak da kemiklerinizi yani boyunuzu uzatabilirsiniz.

Özellikle buradaki temel sınır aslında 20 yaşını pek geçmemiş olmaktır.

Yaş ne kadar erkense alınan verim da o derece iyi olacaktır.

Çünkü yaşın ilerlemesiyle birlikte artık boy uzamasını değil bir nevi geriye gitmemesi için uğraş verdiğinizin farkına varabilirsiniz.

Kemik erimesi kadınlar kadar erkeklerin de belası olmaya devam eden bir hastalık olmakla birlikte adeta bir boy canavarı olduğunu söyleyebiliriz.

Boyunuzu uzatmak için dikkat ettiğiniz beslenme ve egzersizin belli bir yaştan sonra aynı boyda kalmak için yaptığınız bir nevi temel gibi olacaktır.

BOY UZATMA İÇİN UFAK BİRKAÇ TÜYO

Yazımızın büyük bir çoğunluğunda kapanmayan yaralarınıza her ne kadar tuz basmış olsak da merhem olmayı da biliriz.

Bu nedenle boy nasıl uzar sorusuna cevap olabilecek birkaç ufak tüyo ile belki de birkaç santim uzayabilirsiniz.

  • Protein ağırlıklı bir beslenme tarzı oluşturun
  • Dengeli beslenmeye ve öğün atlamamaya gayret gösterin
  • Boy uzunluğunu etkileyen mineral ve vitaminler vücudunuzda noksan ile bunları tespit edip takviye alın
  • Eğer boy uzunluğunuz ciddi anlamda kısa ise bunu tetikleyen hastalıklara sahip olup olmadığınızı öğrenmek için mutlaka bir doktora görünün
  • Egzersiz yapmayı hobi değil yaşam stili haline getirinin. Gün içerisinde ufak egzersizler ve haftada birkaç gün basketbol, yüzme ve voleybol gibi spor dallarına yüklenin.

Eğer bu tüyolar sizin için kâfi gelmeyeceğini ve daha fazlasına ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız “Hızlı Boy Uzatma Programı” kitabını edinerek profesyonel bir yardımı kolaylıkla evinize kadar getirebilirsiniz.

Böylelikle günlük yaşantınızda herhangi bir aksamaya mahal vermeden kolaylıkla ve daha hızlı bir şekilde boyunuzun uzamasını sağlayabilirsiniz.

Çok özel egzersizlerle boyunuzu uzatabilir ve kısa boylu olduğunuz için kaçırdığınız pek çok fırsatı yeniden yakalayabilirsiniz.

Uzama Programını İncelemek İçin Tıkla!

Boy Nasıl Uzar? 1

[addthis tool=”addthis_inline_share_toolbox_16ym”]

İlgini Çekebilecek Diğer Yazılar:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir