Kategoriler: Boy Uzatan Besinler

Boy Uzatan Besinler Nelerdir? – 8 Önemli Besin

Boy Uzatan Besinler Nelerdir? – 8 Önemli Besin

“Boy uzatan besinler nelerdir” sorusuna bu yazımızda cevaplar bulmaya çalışacağız. Boy uzamasında oldukça önemli bir faktör olan beslenme konusunda tavsiyeler vererek hızlı bir şekilde boyunu uzatmanı sağlayacağız.

Boy uzaması dışarıdan bakıldığında sadece genetiğe bağlı gibi görünse de aslında beslenme de neredeyse genetik kadar önemli bir faktördür.

Kaliteli ve protein açısından zengin besinlerle beslenmeyen birisi istediği kadar iyi bir genetiğe sahip olsun, yine de uzun bir boya kavuşamayacaktır.

Genetik tabi ki çok önemli ve buna müdahale edemeyiz. Ama genetik kadar önemli olan beslenme faktörüne müdahale edebiliriz. Nasıl mı?

Tabi ki kaliteli beslenerek…

Boy Uzatan Besinler – En Etkili 8 Besin:

1) Süt:

Kalsiyum mineralinin büyüme açısından ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Süt harika bir kalsiyum kaynağıdır. Ayrıca kalsiyumun vücut içinde tutulması için gereken A vitaminini ve büyüme için gerekli olan proteinleri içerir.

Günlük olarak 3-4 bardak süt içilmesi boy uzamasını tetikler.

2) Sebze ve Meyveler:

Bolca lif ve vitamin içeren sebze ve meyveler de boy uzaması için önemlidir. Kavun, karpuz, greyfurt gibi meyveler kalsiyumun vücutta tutulmasını sağlayan A vitamini açısından oldukça zengindir.

Ayrıca nohut, ıspanak, patates ve brokoli gibi sebzelerde de A vitamini çokça vardır.

3) Süt Ürünleri:

Yoğurt, peynir gibi süt ürünleri A vitamini ve diğer vitaminler açısından çok zengindir. Protein, kalsiyum gibi boy uzamasını destekleyecek maddeleri de bolca içerir.

4) Kırmızı Et:

İçinde yüksek miktarda kaliteli protein bulunur. Bu nedenle mutlaka düzenli olarak tüketilmelidir.

5) Yulaf:

Yulafın içinde de bolca protein bulunur. Hem kas miktarını arttırıcı hem de boy uzamasını destekleyici özelliği vardır.

Her gün 60 gram tüketilmesi tavsiye edilir.

6) Yumurta:

Yumurta akı %100 oranında protein kaynağıdır. Bu nedenle her gün tüketilmeli, sarısı da yenmelidir. İçinde B2 vitamini de bulunduğu için protein sentezini destekleyici bir özelliğe de sahiptir.

Günlük 2-3 yumurta yenmesi yeterli olacaktır.

7) Nişasta:

Vitamin ve mineral açısından zengin olan nişastalar günlük belli bir miktarda tüketilmelidir. Vücuda enerji veren karbonhidrat kaynaklarıdır. Mısır, pirinç ve buğday içeren gıdalar boyunu uzatmak isteyen kişiler tarafından tüketilmelidir.

8) Tavuk:

Hayvansal gıdalar içinde en yüksek protein oranına sahip gıdalardan biridir. Boy uzaması için çok önemlidir. Özellikle fiyatı kırmızı ete göre ucuz olduğu için bolca tüketilebilir.

Boy uzatan besinler tüketmeye devam ederken boy uzatma egzersizleri de yapmanı öneririm. Çünkü tek başına beslenme özellikle ergenlik sonrasında uzamanı sağlamayacaktır.

Ergenlikten sonra boyunu uzatabilmek istiyorsan beslenmene dikkat ederken boy uzatma egzersizlerini de günlük olarak uygulamalısın.

Bunun için bir kitap tavsiye edeceğim:

Hızlı Boy Uzatma Programı

Kaliteli bir beslenme düzeni ve iyi bir uzama programıyla kısa sürede istediğin sonuçlara ulaşabilirsin.

En kısa sürede istediğin sonuçlara ulaşman dileğiyle…

Benzer Konular:

Paylaş

Yorumları Göster

Son Yazılar

Boy Uzatma Yolları: 2019 Yılına Özel Harika Bir Yöntem

Boy uzatma yolları da tıpkı her konuda olduğu gibi günden güne gelişme ve değişme gösteriyor. 2000 yılında uygulanan boy uzatma…

% gün önce

Mucizevi Etkiye Sahip Boy Uzatma Egzersizlerini Keşfedin

Boyunuzu kısa sürede uzatmanızı sağlayacak mucizevi egzersizlerin neler olduğunu öğrenmek ister miydiniz? Muhtemelen boyunuzun kısa olmasından şikayetçisiniz ve bir an…

% gün önce

Boy Uzatan Hareketler Serisi: Egzersiz Topuyla En Az 2-4 cm Uzayın

Boy uzatan en etkili hareketlerin neler olduğunu bilseydiniz hayatınız nasıl değişirdi? Öğrendiğiniz hareketleri uygulayarak boyunuzun uzaması için çaba sarf eder…

% gün önce

Bacak Boyunu 2 Haftada 3 cm Uzatan 5 Süper Egzersiz

Bacak boyunu uzatmak isteyen birçok kişi bunu nasıl başarabileceğini merak ediyor. Özellikle 20 yaşından büyük okuyucularımızın bu konuya olan ilgisi…

% gün önce

3-5 cm Uzatan %100 Garantili Boy Uzatma Yöntemi

  Şimdiye kadar birçok boy uzatma yöntemi açıklandı. Ameliyat, çeşitli haplar, akupunktur tabanlıklar, gıda takviyeleri ve daha nicesi… Bu yöntemler…

% gün önce

Güncel Boy Uzatma Yolları Nelerdir? – %100 Etkili Yöntemler

  Boyunu uzatmak isteyen bir kişinin internette aradığı ilk sözcük genellikle “boy uzatma yolları” oluyor. Bu şekilde arama yapan birinin…

% gün önce