Boy Uzatmak İçin En Etkili 25 Egzersiz – 2

Boy Uzatmak İçin En Etkili 25 Egzersiz yazı dizimizin birinci bölümünü okumadıysanız önce onu okumanızı tavsiye ederiz.

Yazının 1. Bölümünü Okumak İçin Tıklayın!

6. Bir Bacak ile Hoplama

En basit egzersizlerden biri olan bu hareket her yerde yapılabilir. Tv izlerken, parkta oynarken ya da başka bir iş yaparken… Elleriniz gökyüzünü gösterirken sol bacağınızın üstünde sekiz kez hoplayın ve sonra aynı şekilde sağ bacağınızın üstünde de hoplayın. Bu zıplama faaliyeti beyin gelişimi, bacakların güçlendirilmesi ve büyüme hormonlaırnın üretimi için çok faydalıdır.

Egzersizi 2 dakika boyunca ara vermeden uygulayın.

7. Pilates Dönmesi

Kollarınız yanlara, avuçlarınız aşağı bakacak şekilde sırt üstü uzanın. Bacaklarınız bitişik olacak şekilde tavana doğru uzatın ve geriye doğru bükerek yere değdirin. Yere değdirmek başlangıçta zor gelebilir ama denedikçe başaracaksınız. Kendinizi ne kadar esnetirseniz, omurganız o kadar uzar. Bu hareketi 20 daniyekik setler halinde 4 set tekrarlayın.

8. İleri Omurga Esnetme

Yerde ayaklarınız önde olacak şekilde dik oturun. Bacaklarınız omuz genişliğinde uzatılmalıdır ve ayaklarınız gergin olmalıdır. Nefes alın ve kollarınızı önünüze doğru uzatın. Bunu yaparken, ileri doğru bükülürken ayak parmak uçlarınıza dokunmaya çalışın.

9. Kedi Esnemesi

Aynı zamanda Hintli Dandwat olarak bilinen bu egzersiz omurganızı açmak, omuzlarınızı, göğsünüzü, avuç içinizi ve sırtınızı güçlendirmek içindir. Karnınızın üstüne bir baskı uygulayarak temel olarak hemstring kaslarınızı esnetir. Kan dolaşımı için faydalıdır.

Kollarınız kilitlenmiş olarak ellerinizi ve dizlerinizi yere koyun. Omurganızı esnetirken nefes alın ve kamburunuzu çıkarırken başınızı aşağı indirirken nefes verin. Omuzlarınızı yüksek ve dirseklerinizi düz tutun. Pelvis kemiğiniz zemine temas etmelidir. Her tekrar 3 ila 8 saniye sürmelidir.

Bunu 5 x 4 set uygulayın.

10. Boyun Eğmek

Elleriniz kalçalarınızda düz durun. Bu pozisyondayken mümkün olduğunca ileri doğru bükülün. Dizlerinizi bükmemeyi ve çenenizi göğsünüzden uzak tutmayı unutmayın. Her tekrar 4-8 saniye sürmelidir.

Bunu 3 x 4 set uygulayın. Yani 3 kere yaptığınızda bir seti tamamlamış olacaksınız.

11.İleri Eğilmek

Bu iyi bilinen ve boy uzatmak için yaygın olarak kullanılan bir egzersizdir. Bacaklarınız birbirine bitişik olacak şekilde durun. Ellerinizi düz uzatın, ileriye doğru eğilin ve dizlerinizi bükmeden ellerinizle yere dokunun. Sonra orijinal pozisyona geri dönün.

Bu hareketi 15 kere tekrarlayın.

12. Zıplama

Bacaklarınızı yakın tutun ve ayak parmaklarınız üzerinde durun. Şimdi en az 2 dakika süreyle elinizi havaya kaldırarak yukarı doğru zıplamaya başlayın.

13. Eller Baştayken Eğilmek

Ellerinizi bir arada boynunuzun arkasına yerleştirip ayakta durun ve mümkün olduğu kadar öne doğru eğilin. Çenenizi göğsünüzün üstüne getirin ama dizlerinizi bükmeyin. Her bir tekrar 4-8 saniye yapılmalıdır. Hareketi 10 kere tekrarlayın.

14. Süper Esneme

Ellerinizi bir arada boynunuzun arkasına yerleştirip ayakta durun  ve kafanızı mümkün olduğunca yukarı ve geriye doğru bükün. Her bir tekrar 5-15 saniye arasında bir süre boyunca devam etmelidir. Bunu 10 kere tekrarlayın.

15. Duvar Esnemesi

Bir duvara karşı ayakta durun ve ellerinizle baskı uygulayarak omurganıza dik bir görünüm vermeye çalışın. Omurganız duvara karşı mümkün olduğunca düz tutulmalıdır. Her tekrar 4 ila 6 saniye yapılmalıdır. Bunu 10 kere tekrarlayın.

16. Bacakları Yukarı Düz Kaldırma

Elleriniz boynunuzun arkasında olacak şekilde karnınızın üstüne uzanın ve bir bacağınızı mümkün olduğunca yukarı kaldırın. Aynı işlemi diğer bacak için de tekrarlayın. Esneme sırasında bacaklarınızı dün tutun. Her bir tekrar 3 ila 5 saniye sürmelidir. Bunu 20 kere tekrarlayın.

17. İki Bacağı Yukarı Düz Kaldırma

Avuçlarınız göğsünüzün yanında aşağı bakacak şekilde sırt üstü uzanın. Her iki bacağınızı birlikte mümkün olduğunca yükseğe kaldırmaya çalışın. Ayaklarınızı düz tutun. Her tekrar 3 saniye sürmelidir. Hareketi 40 kere tekrarlayın.

18. Yokuş Aşağı

Belinizden mümkün olduğunca bükülün ve kollarınızı öne açarak mümkün olduğunca esneyin. Burada esnetmeye odaklanacağınız bölge belinizdir. Her tekrar 4 ila 6 saniye sürmelidir. Hareketi 15 kere tekrarlayın.

19. Masa

Bacaklarınız düz şekilde yere oturun. Avuçiçlerinizi poponuzun yanına yerleştirin ve çenenizi göğsünüze yaslayın. Bu şekildeyken kollarınız düz olacak şekilde dizlerinizi bükün ve bedeninizi yükseltin.

Gövdeniz ve üst bacaklarınız düz olmalı, kollarınız ve alt bacaklarınız yere dik olmalıdır. Tıpkı bir masa gibi olacaksınız. Her tekrar 8 ile 20 saniye yapılmalıdır.

Hareketi 8 kere tekrarlayın.

20. Köprü

Dizleriniz bükülü, ayaklarınız düz ve poponuz mümkün olduğunca yere yakın olacak şekilde uzanın. Kalçalarınızı yükseltip omurganızı kamburlaştırın, dolayısıyla karın kaslarınızı da tavana doğru kaldırmış olursunuz. Sonra eski pozisyona dönün. Bu hareketi yaparken dikkat etmeni gereken nokta vücudunuzun dik olmasıdır.

Her bir tekrar 3-10 saniye sürmelidir.

Hareketi 10 kere tekrarlayın.

21. Ayak Bileği Ağırlıkları

Küçük ağırlıklarla başlayıp kademeli olarak artırabilirsiniz. Bacaklarınızın ağırlıkların baskısıyla esnemesini sağlayın. İşlem bitince ağırlıkları çıkartın ve bacaklarınızı 5-10 kez tekmeleme yaparak gevşetin. 2 dakika boyunca bunu uygulayın.

22. Değişimli Bacak Tekmesi

Düz ve sert bir yüzeye karnınızın üstünde uzanarak başlayın. Maksimum düzeyde vücudunuzu gerin. Sağ kolunuzu yerden birkaç santim kaldırın ve eşzamanlı olarak dizinizi bükmeden sol bacağınızı mümkün olduğu kadar yukarı kaldırın. Birkaç saniye bu pozisyonda kalıp sonra başlangıç durumuna dönün.

Hareketi 15 kere tekrarlayın.

23. Yüzme

En azından haftanın 5 gününde birkaç saat yüzmek boyunuzu uzatmak için son derece faydalıdır. Bacaklarınızı, bedeninizi ve kollarınızı tam anlamıyla kullanmanızı sağlayan bir egzersiz olan yüzme kas gücünüzü geliştirir.

Dolayısıyla boyunuzu uzatmak istiyorsanız yüzme öğrenmeniz ve bunu uygulamanız önerilir.

24. İp Atlama

Boy ile yakından ilgili olan büyüme faktörü söz konusu olduğunda ip atlama yukarıda anlatılan egzersizlerden daha az önemli değildir.

25. Hızlı Koşmak

Hızlı koşmak da aynı şekilde boy uzamasına yardımcı egzersizlerden biridir.

Bu egzersizler boyunuzu uzatmak için size kesinlikle yardımcı olacaktır. Ama başarının anahtarı bunları düzenli ve sürekli  olarak yapmakta yatar. Ayrıca bu egzersizlerin yoğunluğu ve süresi yavaş yavaş artırılmalıdır.

Egzersizlerden en iyi sonuçları almak için dengeli bir diyet ile kombine edilmelidir.

Boy uzatma konusunda daha detaylı bir kaynak istiyorsanız size bir e-kitap seti önereceğim:

90 Günlük Uzama Programı E-Kursu

En güncel boy uzatma egzersizlerinin, büyüme hormonu artırma tavsiyelerinin ve beslenme programlarının yer aldığı özel bir e-kurs var.

90 Günlük Uzama Programı” isimli e-kursa mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Büyüme hormonu üretimini en az 10X artıracak gizli ipuçları, egzersiz programları ve beslenme tavsiyeleri bu e-kursta…

Buradan inceleyebilirsiniz!

Boy Uzatmak İçin En Etkili 25 Egzersiz – 2 1

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Read More

Boy Uzatmak İçin En Etkili 25 Egzersiz – 1. BÖLÜM

boy uzatmak 25 egzersiz

 

Boy uzatmak Türk insanı için oldukça önemli bir konu.

Türkiye’de bir çok insan sahip olduğu boy uzunluğundan memnun değil.

Bu nedenle insanlar boy uzatma konusunda sürekli bir arayış içinde…

Günümüzde boy uzatıyor diye lanse edilen sayısız ilaç ve akupunktur tedavileri var.

Ama bunlar oldukça pahalı ve çeşitli yan etkileri vardır.

Üstelik bu yöntemler pahalı olmasının yanında bize göre yan etkileri yüzünden tercih edilmemeli.

Bu nedenle boy uzatmanın mümkün olan en iyi yolu bir egzersiz sistemi ile doğru beslenmeyi doğal şekilde birleştirmektir.

Etkili bir egzersiz programı, boy uzamasından sorumlu büyüme hormonlarının salınımını sağlayarak vücut kaslarınızı ve kıkırdaklarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.

Doğru diyet ve egzersiz programı büyüme hormonu salgılayan hormonal bezi taze ve aktif tutar.

Boyun uzamasına destek olur.

Boy uzunluğunun genetik faktörler tarafından belirlendiği iyi bilinen bir gerçek olsa da, diyet ve egzersiz gibi fiziksel faktörler de bu uzunluğu fazlasıyla etkilemektedir.

Büyüme süreci genellikle, vücudumuzdaki uzun kemik plakalarının kaynaştığı zaman olan ergenlik döneminden sonra durur.

Ancak iyi bir diyet ve egzersiz programı uygularsanız, 22-25  yaşlarında bile uzama devam eder.

Bu nedenle boy uzatıcı egzersizlerle bu aşamadan sonra bile boyunuza 3-6 santim eklemek mümkündür.

NOT: En iyi sonuçları elde etmek için egzersizler haftada 2-3 kez düzenli olarak uygulanmalıdır.

Sakatlanmalara sebep olabileceğinden ve vücudu yorabileceğinden dolayı saatlerce egzersiz yapmak yerine her gün 45 dakikanızı ayırmanızı tavsiye ediyorum.

Hazırsanız egzersizlerimizi anlatmaya başlayalım.

1. Bara Asılma Egzersizi

bara-asilma-hareketi

Yerçekimi kuvveti vücudunuz üzerinde aşağıya doğru basınç uygulayarak eklemlerinizi sıkıştırır ve boyunuzu olumsuz yönde etkiler.

Biz istersek, bu yerçekimi kuvvetini kendimiz için pozitife çevirebiliriz.

Dikey bir çubuk üzerine asılmak bu negatif etkiyi ortadan kaldırır ve vücut uzuvlarınızı esneterek boy üzerinde pozitif bir etki yaratır.

Asılma hareketi ile birlikte vücudunuzun ağırlığıyla omurga gerilir ve eklemler uzamaya başlar.

Bu da, boyda 1-2 cm’lik uzama sağlar.

Fakat bunu başarabilmek için en az 2-3 ay egzersizlere devam etmeniz gerekli.

Bu egzersizimiz için yatay bir bar, bedeni uzatmaya imkan verecek bir yüksekliğe yerleştirilmelidir.

Vücudunuz tam olarak uzayamıyorsa, rahat bir şekilde asılmak için dizlerinizi hafifçe bükün.

Barı tutarken, avuçlarınızın dışa doğru bakacak şekilde konumlandığından emin olun.

Asılı durumdayken kollarınızı, omuzlarınızı ve kalçanızı mümkün olduğunca rahat tutmaya çalışın ki böylece yerçekimi vücudu etkili şekilde aşağıya doğru çeksin.

Daha fazla fayda sağlamak için ayak bileği ağırlıkları takmayı deneyebilirsiniz.

Bu işlem aralıklı olarak 20 saniye sürer ve en az 3 kez tekrarlanmalıdır.

Egzersizi 20’şer saniyeden 3 set olacak şekilde uygulayacaksınız.

Bu, boy uzatıcı egzersizler arasında kesinlikle iyi bir seçim olarak kabul edilebilir.

2. Yerde Yüzme Egzersizi

Bu egzersiz  “alternatif tekme” olarak da bilinir ve temel olarak belinize odaklanır.

Karnınızın üzerine düz uzanarak başlayın. Vücudunuz tam olarak uzatılmalıdır.

Kollarınızı avuçlarınız yere doğru bakacak şekilde önünüze düz olarak koyun.

Sonra sol kolunuzu sağ kolunuzdan daha yükseğe kaldırın.

Bacaklarınızı düz tutarak, sağ bacağınızı yerden mümkün olduğunca yukarı havaya kaldırın.

En az 4 saniye bu pozisyonda kalın ve sonra diğer bacak ve diğer elinizle işlemi tekrarlayın.

20 saniye bu pozisyonda kalmayı hedeflemelisiniz.

El ve ayak bilekleri ağırlıklarını kullanmak daha yararlı olacaktır, çünkü bel kaslarınızı şekillendirir ve dayanıklılığınızı artırır.

3. Yarım Köprü Egzersizi

Son derece basit olan bu egzersiz bedeninizi aşağı ve yukarı omurgadan aynı zamanda kalçalarınızdan germeye yardımcı olur.

Egzersize sırtüstü uzanarak başlayabilirsiniz.

Omuzlarınızı ve kollarınızı yere sıkıca yerleştirin.

Şimdi dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı kalçanıza olabildiğince yaklaştırın.

Pelvisinizi yukarı doğru itmek için sırtınızı kamburlaştırın.

Bu pozisyon 20 ila 30 saniye boyunca sürmelidir.

Bu egzersiz kalçanızın ön kısmına daha çok esneklik vererek esnemenizi sağlar.

4. Kobra Esnemesi

Bu yoga egzersizi ile omurganızın esnemesi dolayısıyla daha dik ve daha esnek bir omurgaya sahip olmanız amaçlanır.

Bu egzersiz, boyunuzun uzamasına sebep olacak şekilde omurlarınızın arasındaki kıkırdağın büyümesi için faydalıdır.

Yere yüzüstü uzanın ve elleriniz omuzlarınız altında yere gelsin.

Yüksek bir açı oluşturmak için sırtınızı mümkün olduğunca kamburlaştırın.

En az 3-4 tekrar yapılmalı ve her bir tekrar 5 ila 30 saniye arasında sürmelidir.

5. Süper Kobra Esnemesi

super-kobra

Kollarınızı yere dik tutarak ve omurganızı kamburlaştırarak başlayın (kobra esnemesinin son pozisyonuna benzer şekilde).

Şimdi kalçanızı bükün, vücudunuzu ters V biçimine getirin.

Bunu yaparken çenenizi göğsünüze sokun ve sonra tekrar orijinal konuma geri dönün.

Her tekrar 10 ila 20 saniye sürmelidir.

3 dakika boyunca egzersizi uygulayın.

KİTAP SETİ TAVSİYESİ:

Kısa sürede boyunu uzatmaya başlamak istiyorsan bu e-kitap setini mutlaka okumanı tavsiye ediyorum. En etkili boy uzatma egzersizlerini bu setin içinde bulacaksın.

Eğer boyu uzatma egzersizlerini daha detaylı öğrenmek istiyorsan Uzama Programı E-Kitap Setini mutlaka incele!

Büyüme hormonu üretimini en az 10X artıracak gizli ipuçları, egzersiz programları ve beslenme tavsiyeleri bu e-kursta…

Buradan inceleyebilirsin!

Boy Uzatmak İçin En Etkili 25 Egzersiz - 1. BÖLÜM 2

İlgini Çekebilecek Diğer Yazılar:

Read More

Bacak Boyunu Uzatmak İçin Egzersizler

bacak boyunu uzatmak

 

Bacak Boyunu Uzatmak

Bacak boyu uzatma egzersizlerinin boy uzatma konusunda gerçekten çok önemli bir yeri vardır.

Neden mi?

Çünkü bacağın oldukça büyük bir kısmı kas dokudan oluşur ve kas doku yapısı da uzayıp kısalabilen bir özelliğe sahiptir.

Bu demektir ki, bacak kaslarını esnetme yoluyla, bu kasların boyunu uzatırsak, bacak boyunu önemli oranda uzatmamız mümkündür.

Size göre de mantıklı değil mi bu? Kaslarla ilgili biraz çalışma yapıp, değişiklik yaratarak bacak boyunu uzatmak gayet kolay bir işlemdir.

Bacakların güzel görünümü için boyunun yanı sıra esnek ve biçimli olması da çok önemlidir.

Bacak boyu uzatma egzersizleri, sadece bacak boyunu uzatmakla kalmaz, üstelik bacakların çok daha estetik ve hoş görünümlü olmasını da sağlamaktadır.

Aşağıda anlattığımız boy uzatma egzersizlerini yapmaya başlamadan önce, rahatlayın ve güzel bir müzik açarak işe başlayın.

İyi bir ruh hali de boy uzamasında gerçekten çok etkilidir.

Ne kadar mutlu, keyifli, rahatlamış ve pozitif bir ruh hali içinde olursanız, vücudunuz o kadar çok mutluluk hormonu ve beraberinde de büyüme hormonu salgılar.

Dolayısıyla da bu egzersizlerle amacımıza daha kolay ulaşabiliriz.

Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri Nelerdir? 

Çok sayıdaki bacak boyu uzatma egzersizleri arasından 3 tanesini burada size anlatacağız.

Sadece bu 3 egzersizi yapmakla bile birkaç hafta sonra kendinizdeki şaşırtıcı değişimi gözünüzle görebilirsiniz.

Ancak tam olarak istediğiniz sonuçları elde etmek istiyorsanız, bu egzersizler için kaynak olarak kullandığımız  boy uzatma kitabını da incelemeniz gerekir.

 • Ön Tekme Atmak

Tekme atmak, bacak kaslarını esneten ve dolayısıyla da boyunun uzamasını sağlayan bir harekettir.

Ayrıca tekme attığımızda esneme nedeniyle bacak kemiklerinin üstündeki baskı da azalır.

Baskının azalması da kemikte uzamayı kolay hale getiren bir unsurdur.

Gelelim bu egzersizi nasıl yapacağımıza:

Önce sağ bacağınızı sonra da sol bacağınızı kaldırarak ileriye doğru düz bir tekme atın.

Sırasıyla bir sağ bacakla, bir sol bacakla 3 dakika boyunca öne doğru tekme atın.

Bacağınızı kaldırın ve ayak topuğuyla öne doğru düz bir tekme savurun.

Sanki karşınızda birisi var ve onun karnına bir tekme atıyormuşçasına bacağınızı öne doğru itin.

İsterseniz karşınızda hiç sevmediğiniz birinin durduğunu hayal edin. 🙂

Böylece hem egzersizi daha etkili yapmış olursunuz, hem de bu yolla deşarj olabilirsiniz.

 • İp Atlamak

İp atlamak da bacak boyunu uzatan önemli egzersizlerden biridir. Bütün profesyonel sporcular, düzenli olarak ip atlama antrenmanları yaparlar.

Özellikle basketbolcular, uzun atlama dalındaki atletler ve koşucular…

İp atlamak bacak boyunu uzattığı gibi aynı zamanda bacak kaslarını da güçlendirir.

Yapılacak şey çok basit:

Gidip yaklaşık 10 TL’ye bir atlama ipi almak ve hemen ip atlamaya başlamak.

 • Zıplamak

Zıplama hareketi pek çok kişi tarafından da bilinen en temel boy uzatma hareketidir.

Zıpladıkça hem bacak kasları uzar, hem de kıkırdaklar esner.

Basketbolcuların bu kadar uzun boylu olmasının altında yatan en önemli sebep, günde 2 saat zıplama hareketleri yapmalarıdır.

Tabii sizin bir basketbolcu kadar zıplama hareketi yapmanıza gerek yok.

Ama elinizden geldiğince çok zıplama egzersizi yapmaya çalışmanızda fayda var.

Çünkü gerçekten etkisini en hızlı gösteren egzersiz türü zıplamaktır.

Gelelim bu egzersizin nasıl yapılacağına. Zıplama egzersizi de kendi içinde ikiye ayrılır:

 1. Kısa Mesafe Zıplama Hareketi: Bacaklar gergin bir şekilde 10 cm kadar yükseğe zıplanır. Bunun anahtar noktası kısa mesafede çok sıçrayış gerçekleştirmektir. Mümkün olduğunca seri bir şekilde 200 kere kısa kısa zıpladıktan sonra 3-4 dakika dinlenin ve uzun mesafe zıplamaya geçin.
 2. Uzun Mesafe Zıplama Hareketi: Yerden olabildiğince yükseğe zıplayın.Bacaklarınızın maksimum zıplama potansiyelini kullanarak havada mümkün olduğunca kalmaya çalışın. Bu şekilde 30 kere zıplayıp 3-4 dakika dinlenin.

Boy Uzatma Kitabı İçindeki Bacak Boyu Uzatma Egzersizleri

Boy uzatma ile ilgili egzersizler bunlardan ibaret değildir. Diğer egzersizleri de öğrenip, bacak boyunuzu uzatmak  istemez misiniz? O zaman sizi bu kitabı bulabileceğiniz, inceleyip isterseniz satın alabileceğiniz siteye yönlendirelim.

İncelemek İçin Tıklayın: Uzama Programı

Bacak Boyunu Uzatmak İçin Egzersizler 3

Tavsiye Edilenler:

Read More

Süper Boy Uzatma Yöntemleriyle Anında Uzayın!

boy uzatma yöntemi

 

Türkiye’de boyu kısa olduğu için mutsuz olan kaç insan var hiç düşündünüz mü… Kaç kişi sahip olduğu boy uzunluğundan şikayetçi?

Eminim ki 10 milyondan fazla insan boyunu uzatmanın yollarını öğrenmek isterdi… Çünkü Türkiye boy ortalamasına baktığımızda erkeklerde 1.76.5, kadınlarda 1.63.5 olduğunu görüyoruz.

Peki, kaçımız bu ortalamanın üzerinde?

Hal böyle olunca boyundan memnun olmayan milyonlarca kişinin olması kaçınılmaz!

Muhtemelen sizin de içine dahil olduğunuz bu insanların kısa boylu olmasındaki en önemli nedenler şunlar:

 • Genetik faktörler
 • Yetersiz beslenme
 • Yetersiz egzersiz
 • Ağır sırt çantaları taşımak
 • Eğik durmaya alışmak
 • Büyüme hormonu yetersizliği
 • Gerekli vitamin ve mineralleri almamak
 • Yeterince spor yapmamak
 • Stres altında yaşamak

Gibi pek çok farklı nedenin birleşmesiyle kısa boylu olmuş olabilirsiniz. Şu anda da 20 yaşın üzerinde olduğunuzu düşünürsek sizce bu faktörlerden müdahale edebilecekleriniz hangileridir?

Genetiğinizle oynayabilir misiniz?

TABİ Kİ HAYIR!

Genetiğinize hiçbir şekilde müdahale edemezsiniz. Fakat bunun dışındaki faktörlere müdahale etmeniz mümkün. Nasıl mı?

Örneğin;

 • Bugünden itibaren dengeli beslenmeye başlayabilirsiniz.
 • Uzamayı destekleyici egzersizler uygulayabilirsiniz.
 • Daha dik durmaya kendinizi alıştırabilirsiniz.
 • Vücudunuzdaki büyüme hormonu salgılanımını doğal yollarla artırabilirsiniz.
 • Vitamin ve mineralleri vücudunuza yeterli miktarda alabilirsiniz.
 • Spor yapabilir, stresten uzak durabilirsiniz.

Evet, tüm bunları yaparak boy uzamasını tekrar tetiklemeniz mümkün. Tabi ki tüm bunları yaparken mutlaka uygulamanız gereken bir yöntem var. Eğer bu yöntemi uygulamazsanız diğer yaptıklarınızın hiçbir anlamı olmayacaktır.

Nedir bu yöntem?

BOY UZATMA EGZERSİZLERİ… Boyunuzun uzama sürecini destekleyecek ve vücudunuzdaki büyüme hormonu salgılanımını artıracak bu egzersizler hayalinizdeki boy uzunluğuna kavuşmanızı sağlayabilir.

Üstelik egzersizleri uygulamaya başladığınız andan itibaren kendinizi daha uzun hissedecek ve aldığınız sonuçları kendi gözlerinizle de göreceksiniz.

Süper Boy Uzatma Yöntemini Uygulamaya Başlayın!

Boyunuzu uzatmak istiyorsanız hem omurga hem de bacak boyunuzu uzatacak bir egzersiz serisi uygulamanız gerekiyor. Bu egzersiz serisiyle birlikte omurga ve bacak boyunuzu uzatabilir, önemli ölçüde boy uzaması sağlayabilirsiniz.

Şimdiye kadar bu yöntemi uygulayıp da başarıya ulaşan yüzlerce kişi var. Ücretsiz paylaştığımız bu egzersizlerin bile ne kadar işe yaradığını kanıtlayan Youtube yorumlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Ve tabi ki BURADAN Youtube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Süper Boy Uzatma Yöntemleriyle Anında Uzayın! 4 Süper Boy Uzatma Yöntemleriyle Anında Uzayın! 5 Süper Boy Uzatma Yöntemleriyle Anında Uzayın! 6 Süper Boy Uzatma Yöntemleriyle Anında Uzayın! 7 Süper Boy Uzatma Yöntemleriyle Anında Uzayın! 8 Süper Boy Uzatma Yöntemleriyle Anında Uzayın! 9 Süper Boy Uzatma Yöntemleriyle Anında Uzayın! 10 Süper Boy Uzatma Yöntemleriyle Anında Uzayın! 11 Süper Boy Uzatma Yöntemleriyle Anında Uzayın! 12Burada bütün egzersizleri paylaşmamız maalesef mümkün değil. O nedenle omurga ve bacak boyunu uzatmak için birer tane süper egzersiz paylaşacağız. Bunları hemen bugün uygulamaya başlayabilirsiniz.

Omurga Boyunu Uzatan Süper Egzersiz

Omurgamızın yan bölgelerini esnetmek için harika bir egzersizdir. Omurgamızı esnetirken bacaklarımızın da esnemesini sağlar. Hem omurga hem de bacak boyunu uzatan bir egzersiz olduğunu söyleyebiliriz.

Süper Boy Uzatma Yöntemleriyle Anında Uzayın! 13

Uygulanışı:

 • Bu egzersizimizi uygulamaya yerde bağdaş pozisyonunda başlıyoruz.
 • Bağdaş pozisyonundayken sağ bacağımızı yana doğru uzatıyoruz.
 • Sağ kolumuzun sol bacağımızın üstüne yerleştiyoruz.
 • Sol kolumuzla, yana doğru uzattığımız sağ bacağımıza doğru esniyoruz.
 • 8 saniye boyunca gergin pozisyonda bekliyoruz.
 • Sonra gevşeyip 10 saniye ara veriyoruz.
 • Bu şekilde egzersizi 3 dakika boyunca bir taraf için uyguluyoruz.
 • Ve aynı uygulamayı diğer yöne de 3 dakika boyunca yapıyoruz.

Bacak Boyunu Uzatan Süper Egzersiz

Bacak eklemlerinizi esnetmenizi sağlayacak harika bir egzersizdir. Bu egzersizi en kısa sürede en etkili sonuçları alabilmeniz için özel seçtik!

Süper Boy Uzatma Yöntemleriyle Anında Uzayın! 14

Uygulanışı:

 • Egzersizimize ayakta başlıyoruz.
 • Bacaklarımız bitişik olarak şekilde dik duruyoruz.
 • Sonrasında bacaklarımızı kırmadan öne eğiliyoruz ve ters V pozisyonu alıyoruz.
 • İki kolumuzu yere doğru uzattıktan sonra sol kolumuzu sağ ayak bileğimizin yanına götürüyoruz.
 • Bu pozisyonda bacaklarınızı kırmazsanız müthiş bir gerilme hissedeceksiniz.
 • Pozisyonumuzu bozmadan 6 saniye boyunca esnemeye devam ediyoruz.
 • 10 saniye dinleniyoruz.
 • Ve bu şekilde egzersizi toplam 3 dakika boyunca uyguluyoruz.
 • Bir yöne uygulama yaptıktan sonra 3 dakika boyunca diğer yöne de aynısını uyguluyoruz.

Yukarıda vermiş olduğumuz boy uzatma egzersizlerini 1 hafta boyunca uygularsanız çok etkili sonuçlar aldığınızı göreceksiniz. Ve daha da ilginci, uygulamaya başladığınız andan itibaren kendinizi daha uzun hissetmeye başlayacaksınız.

Eğer bu egzersizleri sevdiyseniz size içerisinde çok daha fazlasını bulabileceğiniz bir kaynak önerebilirim. “90 Günlük Uzama Programı” e-kursunu okuyarak uygulayabileceğiniz en etkili boy uzatma egzersizlerini öğrenebilirsiniz.

E-kursu incelemek için tıklayın! (Buradan inceleyebilirsiniz…)

Süper Boy Uzatma Yöntemleriyle Anında Uzayın! 15

Paylaşmış olduğumuz bu bilgilerden memnun kaldıysanız yazımızı sevdiklerinizle paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz. Ve tabi ki düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın!

[addthis tool=”addthis_inline_share_toolbox_16ym”]

İlginizi Çekebilir:

Read More

Mucizevi Etkiye Sahip Boy Uzatma Egzersizlerini Keşfedin

bacak boyu uzatma egzersizleri

 

Boyunuzu kısa sürede uzatmanızı sağlayacak mucizevi boy uzatma egzersizlerinin neler olduğunu öğrenmek ister miydiniz?

Muhtemelen boyunuzun kısa olmasından şikayetçisiniz ve bir an önce boyunuzu uzatacak yöntemin ne olduğunu bilmek istiyorsunuz. Şimdiye kadar kısa boylu olmanın hayatınızda yol açtığı olumsuz sonuçlardan kurtulmak, kendine daha çok güvenen, karşı cins tarafından daha çok beğenilen biri haline gelmek istiyorsunuz.

İnsanın çekiciliğini arttıran en önemli faktörlerden birinin boy uzunluğu olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz. Boyunuza ekleyeceğiniz 4-5 cm hayatınızda ne kadar büyük değişiklikler yapardı?

Hiç düşündünüz mü?

Şimdiye kadar yapılan araştırmalar gösterdi ki;

 • Uzun boylu insanların karşı cinsi etkileme şansı daha yüksek,
 • Uzun boylu insanlar girdikleri ortamda daha çok ilgi görüyor,
 • Uzun boylu insanlar kısa boylulara göre daha fazla arkadaşa sahip,
 • Boy insanın işe alınma ihtimalini bile artırıyor,
 • Boyu uzun olan insanlar kendini daha özgüvenli hissediyor.

Bu listeyi uzatmamız mümkün. Uzun boyun insanın hayatına yaptığı pozitif etkiler görmezden gelinemez. Eğer siz de boyunuzu uzatarak bu insanların arasına adınızı yazdırmak istiyorsanız şu anda tam olarak doğru yerdesiniz.

Şimdiye kadar 100’lerce danışanımızın boyunu uzatmasına yardımcı olduk. Birçok kişiye kendini en umutsuz hissettiği anda umut olduk. İnşallah, sizin de hayatınıza olumlu dokunuşlar yaparak daha uzun bir birey olmanıza yardımcı olacağız.

Lütfen dualarınızı bizden eksik etmeyin…

Boyunuzu uzatmak için size 3 bölümden oluşan mucizevi bir egzersiz serisi vereceğiz. Üstelik bu bilgi tamamen ücretsiz olacak. Bu 3 egzersizi tam 1 hafta boyunca uygulayarak boyunuzdaki değişimi kendiniz görebilirsiniz.

Hazırsanız mucizevi boy uzatma egzersizlerini öğrenmeye başlayalım!

Mucizevi Derecede Etkili 3 Boy Uzatma Egzersizi

Egzersiz 1: Kobra Esnemesi

Mucizevi Etkiye Sahip Boy Uzatma Egzersizlerini Keşfedin 16

 • Bu egzersizi uygulamaya yere yüz üstü uzanarak başlıyoruz.
 • Bacaklarımız birbirine bitişik şekilde uzandıktan sonra iki elimizi yere koyuyoruz.
 • Ellerimizle yere kuvvet uygulayarak üst vücudumuzu yukarı doğru kaldırıyoruz.
 • Bel bölgemizdeki gerilmeyi hissettiğimizde 8 saniye boyunca pozisyonumuzu bozmadan bekliyoruz.
 • Sonrasında gevşeyip ara veriyoruz.
 • Ve egzersizi tekrar uyguluyoruz.
 • Toplam 3 dakika boyunca kobra esnemesi hareketini yaparak uygulamayı sonlandırıyoruz.

Egzersiz 2: Terz Z Esnemesi

Mucizevi Etkiye Sahip Boy Uzatma Egzersizlerini Keşfedin 17

 • Egzersizi uygulamak için dizlerimizin üstünde yere çöküyoruz.
 • İki elimizi yere koyduktan sonra kalçamızı dışarı çıkarıyoruz.
 • Üst bacak ile alt bacak bölgesinin resimdeki gibi 90 derece olmasına dikkat ediyoruz.
 • Bu pozisyondayken boynumuzu ve sırtımızı yukarı doğru kaldırıyoruz.
 • Bu bölgelerdeki esnemeyi hissettiğimizde 12 saniye boyunca gergin pozisyonda kalıyoruz.
 • 10 saniye ara veriyoruz. Ve sonra aynı uygulamayı tekrar yapıyoruz.
 • Toplamda 4 dakika boyunca egzersiz uygulamasına devam ediyoruz.

Egzersiz 3: Ters V Esnemesi

Mucizevi Etkiye Sahip Boy Uzatma Egzersizlerini Keşfedin 18

 • Bu egzersiz uygulanırken çok dikkat etmeniz gereklidir. Ani hareketlerden mutlaka kaçının.
 • Yere sırt üstü uzandıktan sonra iki bacağımızı birleştiriyoruz.
 • İki kolumunuzu avuç içlerimiz yere değecek şekilde yanlara açıyoruz.
 • Ayaklarımızı resimdeki gibi üstümüzden aşırıyoruz.
 • Bacaklarınızı bu kadar düz yapmanız zor. Yine de bacaklarınızı mümkün olduğunca düz tutmaya çalışın.
 • 5 saniye bu pozisyonda kalıp sırt ve boyun omurlarımızı esnetiyoruz.
 • Sonrasında 10 saniye boyunca dinleniyoruz.
 • Toplam 2 dakika boyunca egzersizi uyguluyoruz.

Bu mucizevi boy uzatma egzersizlerini en az 1 hafta boyunca her gün düzenli olarak uyguladığınızda boyunuzdaki uzamayı kolayca fark edeceksiniz. Bel ve sırt omurlarınızı esnettikçe boyunuzun uzamaya başladığını göreceksiniz.

Lütfen bu egzersizleri dikkatli bir şekilde (sakatlanmamak için) düzenli olarak uygulayın!

Bu egzersizlerden çok daha fazlasını öğrenmek isterseniz “90 Günlük Uzama Programı” e-kursuna katılabilirsiniz.

Mucizevi Etkiye Sahip Boy Uzatma Egzersizlerini Keşfedin 19

Eğer vermiş olduğumuz bu bilgiler hoşunuza gittiyse düşüncelerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Read More

Boy Uzatan Hareketler Serisi: Egzersiz Topuyla En Az 2-4 cm Uzayın

boy uzatan hareketler

 

Boy uzatan en etkili hareketlerin neler olduğunu bilseydiniz hayatınız nasıl değişirdi?

Öğrendiğiniz hareketleri uygulayarak boyunuzun uzaması için çaba sarf eder miydiniz?

Yoksa “Ne güzel hareketler!” deyip geçerek hayatınıza kaldığınız yerden devam mı ederdiniz?

Şimdiye kadar boy uzatma konusuyla ilgili ücretini ödeyerek dahi bulamayacağınız kadar değerli bilgileri blogumuzda paylaştık. Üstelik ücretsiz olarak… Bu yazıda da evde uygulayabileceğiniz çok etkili boy uzatma egzersizlerini yine ücretsiz olarak sizinle paylaşacağız.

Fakat her zaman yaptığınız gibi verdiğimiz boy uzatma hareketlerine sadece bakıp geçer ve uygulamaya başlamazsanız hayatınızda hiçbir değişim olmayacak.

Bunun garantisini size veriyorum! Fakat ücretsiz olarak verdiğimiz bu boy uzatma hareketlerini 1 hafta boyunca her gün düzenli olarak uygularsanız çok şaşırtıcı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Üstelik bu ücretsiz kaynaklarımızın yanında sadece 59 TL karşılığında erişebileceğiniz muhteşem bir e-kitap seti ürünümüz var. Hızlı Boy Uzatma Programı e-kitap setini buradan inceleyebilirsiniz.

Ama acele etmenize gerek yok… İşe ücretsiz olarak verdiğimiz hareketleri uygulayarak başlayabilirsiniz. Amacımız boyunuzu uzatmak için verdiğimiz hareketlerin ne kadar etkili olduğu konusunda sizi ikna etmek.

Birazdan vereceğimiz 3 muhteşem boy uzatma egzersizini sadece 1 hafta boyunca her gün uygulayarak sonuçları kendiniz görebilirsiniz.

 

Boy Uzatan Hareketler (3 Egzersiz Topu Hareketi)

 

Bu boy uzatma hareketlerini uygulamak için bir esneme egzersiz topuna ihtiyacınız olacak. Fiyat olarak oldukça uygun bir üründür. İnternet üzerinden sipariş vererek bir egzersiz topu temin edebilirsiniz.

 

1. Hareket: Kollar Gergin Şekilde Geriye Esneme

 

Boy Uzatan Hareketler Serisi: Egzersiz Topuyla En Az 2-4 cm Uzayın 20

 

 • Bu harekete esneme topuna sırt üstü yatarak başlıyoruz.
 • Ayaklarımız yerde olacak şekilde belimizi tam topun üstünde konumlandırıyoruz.
 • İki kolumuzu düz bir şekilde geriye doğru uzatarak bel ve sırt bölgemizi esnetiyoruz.
 • Bu şekilde hareketi uyguladığımızda bel ve sırt bölgemizde gerilme hissedeceğiz.
 • Bu gerilmeyi hissettiğimizde 12 saniye boyunca bu pozisyonda kalıyoruz.
 • Sonrasında rahatlayıp 10 saniye mola veriyoruz.
 • Egzersizi toplam 4 dakika boyunca uyguluyoruz.

 

2. Hareket: Eller Ensedeyken Geriye Esneme

 

Boy Uzatan Hareketler Serisi: Egzersiz Topuyla En Az 2-4 cm Uzayın 21

 

 • Esneme topuna sırt üstü uzandıktan sonra ellerimizi ensemize yerleştiriyoruz.
 • Topu tam bel çukurumuzu kavrayacak şekilde hizalıyoruz.
 • Bu esnada bacaklarımızın 90 derecelik açıda olmasına dikkat ediyoruz.
 • Eller ensedeyken geriye doğru kendimizi bırakarak bel ve sırt bölgemizi esnetiyoruz.
 • Bu bölgedeki gerilmeyi hissettiğimizde 15 saniye boyunca aynı pozisyonda kalıyoruz.
 • Sonrasında 10 saniye gevşeyip dinleniyoruz.
 • Toplamda 5 dakika boyunca egzersizi uyguluyoruz.

 

3. Hareket: Belden Yana Doğru Esneme

 

Boy Uzatan Hareketler Serisi: Egzersiz Topuyla En Az 2-4 cm Uzayın 22

 

 • Esneme topunun üzerine yan şekilde yatıyoruz.
 • Topu belimizin yan bölgesine denk getiriyoruz.Bacaklarımızın tıpkı resimde olduğu gibi arkalı önlü yere basmasına dikkat ediyoruz.
 • Topa yan şekilde uzanmışken kendimizi aşağıya doğru bırakarak bel ve sırtın yan bölgesini esnetiyoruz.
 • Bu pozisyonda 12 saniye boyunca kalıyoruz.
 • Sonrasında 10 saniye dinleniyoruz.
 • Bu egzersizi 3 dakika boyunca bir taraf için uyguluyoruz.
 • Ve aynı uygulamayı 3 dakika boyunca belimizin diğer tarafı için de yapıyoruz.

 

Yukarıda vermiş olduğumuz esneme topuyla yapılan bu 3 muhteşem egzersizi uygulayarak 1 hafta içinde boyunuzda meydana gelen uzamayı fark edebilirsiniz.

Eğer bu boy uzatma egzersizlerinden çok daha fazlasını ve ihtiyacınız olan en etkili boy uzatma bilgilerini öğrenmek isterseniz size bir kurs tavsiyesinde bulunabilirim.

90 Günlük Uzama Programı e-kursunda yer alan egzersiz programını uygulayarak kısa süre içerisinde boyunuza birkaç cm ekleyebilirsiniz.

Kursu buradan inceleyebilirsiniz.

Boy Uzatan Hareketler Serisi: Egzersiz Topuyla En Az 2-4 cm Uzayın 23

Son olarak vermiş olduğumuz bu egzersizleri faydalı bulduysanız düşüncelerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Read More