Boy Uzatma İlaçları Gerçekten İşe Yarıyor mu?

boy uzatma ilaçları

 

Boyunun kısa olmasından rahatsız olan veya Türkiye ortalamasına göre makul bir boya sahip olmasına rağmen boyuna birkaç cm eklemek isteyen yüzbinlerce insan var.

Türkiye’de boy konusu oldukça büyük bir sorun olmasına rağmen insanlar bu sorunla yüzleşmekten çekiniyor. Ve en önemlisi de bu sorunu çözmeye karar verdiğinde kolaya kaçıyor.

Sağlıklı uzama yöntemlerini öğrenmek varken kolaya kaçarak “Boy Uzatma İlaçları” kullanarak sorunu çözmeye çalışıyor.

Boy uzatma ilaçlarının insanların dikkatini bu derece çekmesinin en önemli nedenlerinden biri de televizyonda yapılan reklamlar…

Çeşitli reklamlarda boy uzattığı iddia edilen ilaçları görüyor ve hap kullanarak kısa süre içinde boyunu uzatabileceğine inanıyor.

İşte, tam da bu noktada önemli bir hataya düşüyor. Neden?

İçerisinde ne olduğu bilinmeyen bu hapları kullanarak bırakın boy uzatmayı, sağlığınızdan bile olabilirsiniz. Doktorlar bile mümkün olduğunca hap kullanımını tavsiye etmezken neden bu kötülüğü kendinize yapıyorsunuz?

Boy uzatma ilaçları kullanarak bir sonuca ulaşmanız zor. Bunun yerine doğal, zararsız ve işe yarayan alternatif yöntemler bulmalısınız. İlerleyen bölümde bu yöntemin ne olduğundan bahsedeceğiz. Fakat şimdi değinmek istediğim ilaca benzer başka bir konu var.

Boy Uzatan Bitkisel Karışımlar Kullanırken Dikkat!

Boy uzatma haplarının yanında rağbet gören bir başka ürün de boy uzattığı iddia edilen toz ve karışımlar. Tıpkı haplar gibi bu ürünlerin içeriğinde de ne olduğunu bilemezsiniz.

  • Belki vücudunuza iyi gelmeyecek bazı maddeler var.
  • Belki içeriğindeki bir bileşen sizde alerjik reaksiyon gösterecek.
  • Belki de boşu boşuna yediğiniz bu besinler sizin için sadece para kaybı olacak.

İçeriğinde ne olduğunu bilmediğiniz tozları ve karışımları lütfen kullanmayın. Sağlığınıza değer veriyorsanız, onu kaybetmek istemiyorsanız bu tarz ürünlere itibar etmeyin.

Bitkisel karışımları mutlaka kullanacağım diyorsanız aktarlardan bu konuda yardım alabilirsiniz. Boy uzamasına iyi gelen çaylar içerek uzamanızı bir nebze de olsa destekleyebilirsiniz.

Boy uzatan doğal çaylar konusunda detaylı bilgi verdiğimiz “Boy Uzamasını Hızlandıran En Şifalı 5 Bitki Kürü” yazısını okumanızı tavsiye ederiz… Yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Boy Uzatan İlaçları, Tozları, Karışımları Kullanmak Yerine Ne Yapılmalı?

Tüm bu zararlı olabilecek hap ve gıda takviyelerini kullanmak yerine tamamen doğal bir yöntem uygulamanız daha sağlıklı olacaktır. Boy uzamasında egzersizin ne kadar etkili olduğu konusunda birçok doktor hemfikir…

Siz de bu egzersiz metodunu uygulayarak boyunuzda önemli uzamalar kaydedebilirsiniz.

Boy uzatma egzersizleri eklem ve kemiklerinizi esneterek uzamaya yardımcı olur. Hem omurga hem bacak boyunuzu uzatmanızı sağlayacak bu egzersizlerle ilgili şimdiye kadar onlarca yazı paylaştık.

Boy uzatma egzersizleri konusunda en çok işinize yarayacak yazıları aşağıdaki linklerden ziyaret edebilirsiniz.

Bu egzersizlerin tamamını ücretsiz olarak verdik:

Bu yazılarımızı okuyarak boy uzatma egzersizlerini bugünden itibaren uygulamaya ücretsiz olarak başlayabilirsiniz.

Boy Uzatma İlaçları Gerçekten İşe Yarıyor mu? 1

En güncel boy uzatma egzersizlerinin, büyüme hormonu artırma tavsiyelerinin ve beslenme programlarının yer aldığı çok özel bir e-kurs hazırladık.

90 Günlük Uzama Programı” isimli e-kursa mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Görüşmek üzere!

İlginizi Çekebilir:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir