Boy Uzatma Kitabı ve Boy Uzatma Hareketleri

 

“Boy uzatma kitabı içindeki boy uzatma hareketlerini öğrenmenin bana ne faydası olacak?” diye düşünüyorsan samimi olarak şunu söylemeliyim ki bu hareketlerin faydalarını tahmin bile edemezsin. Kitabın içinde boyunu uzatmana yardım edecek birçok boy uzatma egzersizi mevcut. Bu egzersizler sayesinde ergenlik çağından sonra bile boy uzatmak mümkün. Nasıl mı?

Boy uzaması çoğunlukla genetik faktöre bağlıdır. Genetik boyumuzun üst limitini belirler. Fakat birçoğumuz zamanında doğru şekilde yönlendirilmediğimiz için, boy uzaması konusunda genetiğimizin belirlediği sınırların zirvesine ulaşamıyoruz. Halbuki büyüme döneminde boy uzatmasını teşvik edecek egzersizler yapsaydık, bu yönde beslenmemize ve uyku düzenimize dikkat etseydik her şey çok daha farklı olabilirdi. Şunu bilmelisin ki hiçbir şey için geç değil! Boy uzatma kitabı içindeki boy uzatma hareketleri genetiğimizin maksimum seviyesine ulaşmamızı sağlıyor.

Eğer genetiğinin sana sağladığı boy uzatma sınırının zirvesine ulaşmak istiyorsan iyi bir beslenme programına ve boy uzatma hareketlerini uygulamaya ihtiyacın var. Yani doğru stratejilerle, hayatında yapacağın ufak değişikliklerle, birkaç ay içinde 4-5 cm’e kadar uzaman mümkün.

Boy uzatma hareketleri sayesinde ergenlik çağını bitirmş olsan bile uzayabilirsin. Tabi ki yaş ilerledikçe uzama miktarı azalıyor böyle bir gerçek var… Ama uzama egzersizler yardımıyla 24-25 yaşına kadar devam edebiliyor. Bugün boy uzatma egzersizlerini uygulamak için en doğru zaman!

 

Boy Uzatma Hareketleri Nelerdir?

 

 1) Kobra Hareketi:

 

kobra hareketi ne işe yarar

 

Bu hareket özellikle omurgadaki duruş bozukluklarını gidermek için bire birdir. Duruşun dikleştiğinde, daha iyi bir duruş formuna kavuştuğunda boyun da otomatik olarak birkaç santim uzayacak.

Kobra hareketinin nasıl yapılacağına gelecek olursak;

 • Yüz üstü yere doğru uzan.
 • Avuç içlerini omuz hizasında yere koy.
 • Ayaklarını sonuna kadar uzat ve yere yapıştır.
 • Yere yüz üstü yapışık kalacak şekilde kendini avuç içlerinden yukarı doğru it.
 • Burada dikkat etmen gereken şey sırtını, boynunu, kafanı olabildiğince geriye doğru esnet.
 • 5-30 saniye kadar bu boy uzatma hareketini tekrarla.

 

2) Kedi Esnemesi:

 

kedi esnemesi hareketi

 

Bu hareket görünüşte kobra hareketine benzer. Fakat aralarında bazı farklılıklar vardır. Vakit kaybetmeden en etkili boy uzatma hareketlerinden biri olan kedi esnemesi hareketinin nasıl yapılacağını açıklayalım:

 • Ellerini yere koy ve dizlerinin üzerine çök.
 • Avuç içlerin yere yapışık bir şekilde dizlerinin üstünde kedi gibi pozisyon al.
 • Belini aşağı doğru bastırırken boynunu ve kafanı yukarı doğru gerdir.
 • Her tekrarda 3-8 saniye sürecek kadar germe hareketini yap.

 

3) Aşağı Doğru Gerdirme Hareketi:

 

boy uzatma hareketleri

 

Boy uzatma kitabında anlatılan boy uzatma hareketleri sayesinde sırt kaslarındaki bozuklukları gidererek duruşunu kolayca düzeltebilir böylece daha dik bir duruşa kavuşarak boyunu uzatabilirsin.

Hemen hareketimizin nasıl yapılacağını açıklamaya başlayalım:

 • Ellerin kalçanda olacak şekilde ayakta dur.
 • Ellerin kalçanda durmaya devam ederken kafanı ve göğsünü düz bir şekilde eğilerek bacaklarına değdirmeye çalış. Bütün kaslarının ve omurganın esnemesine izin ver.
 • Dizlerini kırma. Dizlerin düz olacak şekilde göğsünü bacaklarına doğru götür.
 • Her tekrar 4-8 saniye sürecek şekilde esneme hareketini yap.

 

Boy Uzatma Kitabı İle Hayatım Nasıl Değişecek?

 

Boy uzatma kitabı içindeki boy uzatma hareketleri hayatını olumsuz etkileyen boy kısalığı probleminden bir an önce kurtulmanı sağlayabilir. Birkaç ay içinde 4-5 cm uzamak varken neden kısa boylu olarak kalasın? Hemen buraya tıklayarak boy uzatma kitabını incelemeye başlayabilirsin.

 

 

Benzer Konular: