Boy Uzatma Kitabı ve Boy Uzatma Teknikleri

Posted by in Boy Uzatma Kitabı ve Boy Uzatma Teknikleri

Boy Uzatma Kitabı ve Boy Uzatma Teknikleri Ne İşe Yarar?

boy uzatmaya engel duruş bozukluğu

“Boy uzatma kitabı ve boy uzatma teknikleri”, insanların sosyal hayatını, psikolojisini olumsuz etkileyen boy kısalığı probleminden kurtulmalarını sağlar. Kitabın içinde yer alan ve bilimsel araştırmalar sonucu oluşturulmuş boy uzatma egzersizleri sayesinde boylarını 3 ay içinde 8 santimetreye kadar uzatmalarına yardımcı olur.

Bu egzersizlerin doğruluğuna, işe yararlılığına inanmıyor olabilirsin. Fakat 10 yıllık bilimsel araştırmalar sonucunda oluşturulmuş ve 1000lerce insanın fayda sağladığı boy uzatma kitabı ve boy uzatma teknikleri ‘ne inanmamak hiç de mantıklı değil. Kaç insanın bu kitap sayesinde boy kısalığı probleminden kurtulduğunu tahmin bile edemezsin. Kitap ünlü boy uzatma araştırmacısı Derrek J. Borris tarafından yazılan Grow Taller isimli kitabından esinlenerek hazırlanmıştır.

Bu ismi Google’da arattığında yaptığı araştırmalara inanamayacaksın. Ama ondan önce boy uzatma teknikleri nedir? Bu konuya açıklık getirelim. Okumaya devam et ve daha önce bilmediğin boy uzatma sırlarını öğren.

 Boy Uzatma Teknikleri Nelerdir?

Boy uzatma kitabı ve boy uzatma teknikleri ile ergenlik döneminden sonra da 6-7 santimetre boy uzatmak mümkün.

Şimdi tüm boy uzatma tekniklerinin neler olduğuna ve boy uzatma kitabı hangi tekniği destekliyormuş, bakalım.

1) Boy Uzatma Ameliyatı:

Boy kısalığı problemi yaşayan ya da herhangi bir kaza nedeniyle bir bacağı diğerinden kısa kalmış olan kişilere uygulanır. Boy uzatma ameliyatı için 7-8 ayını heba etmen gerekir. Çünkü ameliyat sonrası kemiklerin toparlanması oldukça uzun zaman almaktadır. Bu uygulama acılı ve zahmetli olduğu kadar pahalıdır da.

Boy uzatma ameliyatları hastaneden hastaneye ve kısalığın miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Ama kabaca bir fiyat vermemiz gerekirse 4000 ile 9000 Lira gerektiren bir ameliyattır.

Hal böyleyken bu yöntemi tercih etmek yerine tamamen doğal yollarla, boy uzatma kitabı içindeki egzersizleri uygulamak çok daha mantıklı bir hareket olacaktır.

2) Boy Uzatma İlaçları:

Boy uzatma ilçlarının bazıları doğal yollarla üretilit. Bunlar ek besin gıdası sınıfına girer. Fakat bu tarz ilaçları ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sonuçta vücuda yabancı madde girişi oluyor. Ne kadar doğal olabilir ki?

Bu nedenle boy uzatma kitabı ve boy uzatma teknikleri ile doğal bir şekilde genetiğinin maksimum seviyesine ulaşman çok daha doğru ve etkili olacaktır.

3) Doğal Yollarla Boy Uzatmak:

Boy uzatma teknikleri içinde yer alan en etkili ve sağlıklı olanı bu tekniktir. Sadece boy uzatma egzersizleri ve boy uzatmaya yönelik bir beslenme programı uygulayarak inanamayacağın şekilde boyunu 10 santime kadar uzatabilirsin. Tabi ki bu kaç yaşında olduğuna göre değişkenlik gösterecektir.

Ergenlik döneminden sonra boyunu uzatmak için ne yapmalısın?

 • Vücudundaki büyüme hormonu salgısını arttır!

Büyüme hormonu kemiklerin gelişimi ve büyümesi için en önemli faktördür. Vücut hormonlarla yönetilen bir mekanizmadır. Senin boy uzatmak için yapman gereken şey ise ergenlikten sonra azalan büyüme hormonu miktarını tekrar arttırmak olmalıdır. İşte boy uzatma kitabı sana bu hormonu nasıl maksimum seviyeye çıkarabileceğini anlatıyor.

 • Dik bir duruşa sahip ol!

Bizler ufaklığımızdan beri bilgisayar başında eğik bir duruşla oyun oynamaya, eğik duruşla okul sıralarında yazı yazmaya, eğik bir boy uzatma kitabı indirduruşla oturmaya alıştık. 20-30 yıl boyunca eğik bir şekilde durduğunu düşünsene, haliyle omurga bir süre sonra eğilmeye başlıyor. Sırf omurga duruşunu düzelterek bile 4-5 santimetre uzayabilirsin.

 Boy Uzatma Kitabını Nereden İnceleyebilirsin?

Boy uzatma kitabı ve boy uzatma teknikleri hakkında daha fazla bilgiye sahio olmak ve kitabı incelemek için buraya tıklayabilirsin. Duruş düzeltici boy uzatma egzersizlerini öğrenerek bugünden itibaren boyunu uzatmaya başlayabilirsin.

Benzer Konular:

32 Comments

 1. gerçekten boy uzuyormu

  • Düzenli olarak açma germe hareketlerini yaparsanız tabi ki uzar.

  • Yaşım 17 boyum gerçekten uzarmı

   • Bunları denersem gerçekten uzarmı yani yaşim 17 🙂

    • Denemekle bir şey kaybetmezsiniz Ece Hanım 🙂 Sadece biraz zaman harcamış olursunuz. Bizce denemeye değer

   • Egzersizleri uygulayarak bunu kendiniz görebilirsiniz 🙂 Memnun kalmadığınız takdirde 60 gün para iade garantisi veriliyor

   • Benim Babam Aktar Ben 2 Sene önce 15 yaşındayken yani boyun 1.56 idi kardeşim sonra Dükkandan Arı Sütü Macunu Keçi Boynuzu Pekmezi Ve Amega 3.6.9 Aldım Ve Şu An Boyum 1.87 mutlaka Dediklerimi Al Her yemekten 30 dk Önce iç sabah Öğle Akşam İşe yaramaz ise ALLAH BELAMI VERSİN Ama ilk 2 ay felam bişey olmaz soradan haftada 5 cm 5 cm atarsın o olur beli noktadan sonrada yapılı olursun boya değilde yapıya gider 🙂

 2. ben 14 yasındaım ve boyum 1metre55 18 yasına kadar bu haraketlerı yaparak kac santım uzarım

  • 5-10 cm arası uzama ihtimaliniz bulunmaktadır Elif Hanım…

 3. 20 yaşındayım boyum 1.65 uzama şansım var mı

  • Evet uzama şansınız vardır.

 4. Benim yaşım 20 boyum 175 en fazla ne kadar uzayabilirim

  • Bu genetiğe göre değişmektedir.

 5. Ben 17 yaşındayım boyum 1-74 bu eğzersizleri yaparsam boyun kaç cm uzar

  • Net bir rakam maalesef söyleyemiyoruz. Fakat 5 ile 10 cm arasında uzayabilirsiniz.

 6. 4 a içinde 1 45cm den 146 cm uzayabiirimiyim yas 14

 7. Sadece egzersizleri yapsak ise yarar mi

  • Egzersizlerle birlikte beslenme ve uyku düzenine de dikkat etmelisin.

   • Ben 21yasndaym boyum 1.50 boyum nasl uzr

    • Boy uzatma egzersizleri yardımıyla uzar. Biz bu yöntemi tavsiye ediyoruz.

 8. 15 yaşındayım boyum 172 10 cm uzayabilir miyim

  • Merhaba Fuat,

   Yaşın daha çok genç. 10 cm uzama ihtimalin bulunuyor. Ama tabi ki bu kesin değil. Genetiğe ve çevresel faktörlere göre değişir.

 9. Boyum kısa ince kemikliyim. ne yapmalıyım. utanıyorum

  • Merhaba Ali,

   Öncelikle şunu söylemeliyim ki bunda utanılacak herhangi bir şey yok. Herkesin boyu uzun olmak zorunda değil ve dünya üzerindeki başarılı insanların birçoğunun boyu kısa. Eğer yaşın 35’lere dayanmadıysa ve egzersiz yapman için herhangi bir fiziki engelin yoksa boy uzatma egzersizlerini yapmayı deneyebilirsin. İnce kemikli olman da sorun değil. Onun için de fittness yapacaksın. Böylece vücudun irileşecek. İçin rahat olsun sıkma canını böyle şeyler için 🙂

 10. Yasım 15 1.83 boyundayim 1.90 olabilirmiyim acaba

  • Merhaba Cem,

   Boyun uzamak için çok ideal, 190 olma ihtimalin oldukça yüksek…

 11. yaşım 15 boyum 1.60 herkes dalga geçiyor :/ ne kadar uzayabilirim doktora gittim maksimum 175 olabileceğimi söyledi

  • Merhaba Ali,

   Henüz yaşın küçük ve dalga geçilecek bir boyun yok. 1.75 olma ihtimalin çok çok yüksek.

 12. Boyum 1.55 16 yaşındayım ve kaç yaşına kadar uzama ihtimalim var uzar mıyım

 13. Merhaba ben MUHAMMET 18 yaşındayım boyum 180 acaba boyum 187 olurmu

  • Kesin olursunuz dememiz mümkün değil.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir