Kategoriler: Boy Uzatmak İçin 3 Etkili Tavsiye

Boy Uzatmak İçin 3 Etkili Tavsiye

Boy Uzatmak İçin 3 Etkili Tavsiye

“Boy Uzatmak İçin 3 Etkili Tavsiye” başlıklı makalemizde, boy kısalığından şikayetçi olan ve boy uzatmanın yollarını arayan kardeşlerimizin kısa bir süre içerisinde boyunu uzatabilmesi için çok etkili tavsiyelerde bulunacağım.

Boy kısalığının insanda ne tür psikolojik problemlere neden olduğunu gayet iyi bilirim. Her insan uzun boya sahip olmak ister. Dışarıdaki uzun insanları gördükçe onları kıskanır. Boy kısalığı, özgüven problemine de neden olur.

Kısa boylu insanlar kendini diğer insanlardan aşağıda görmeye alıştıkça özgüvenleri de aynı ölçüde azalmaya başlar. Hoşlandığı kişiyi etkileme noktasında bile problemler yaşar. Çünkü kendine güvenmez.

İşte boy kısalığının bu tarz psikolojik zararlarına maruz kalmaman için boyunu 2 ayda nasıl 4 santimetre uzatabileceğini burada anlatacağım. Hazırsan başlayalım!

Boy Uzatmak İçin Hayatında Uygulaman Gereken 3 Tavsiye:

1) Düzenli Uyku Uyu!

Düzenli bir uykunun boy uzamasıyla olan ilişkisine değinecek olursak, aralarında inanılmaz bir bağ vardır. Neden biliyor musun? Çünkü büyüme dediğimiz olay geceleri biz uykudayken gerçekleşir. Boy uzatmak için ihtiyacımız olan büyüme hormonu geceleri uykuda salgılanır.

Eğer her gün 7-8 saat düzenli olarak uyursak bu hormondan maksimum derecede faydalanmış oluruz. Düzenli uykuyu asla pas geçmemelisin.

2) Her Gün Yeterli Seviyede Kalsiyum ve D Vitamini Al!

Kemik gelişiminde çok etkili iki tane madde vardır:

 • Kalsiyum
 • D Vitamini

Bu maddelerin her gün yeterli seviyede alınması, hızlı bir şekilde boy uzatmak anlamın gelir. Kalsiyum dediğimiz mineral en çok süt ve süt ürünlerinin içinde bulunur. Uzmanlar hızlı bir boy uzaması için her gün 1 litre süt içilmesini kesinlikle tavsiye ediyor.

D vitamini dediğimiz vitamin türünü ise vücut kendisi üretir. Bu vitaminin üretilmesi için güneş ışığına ihtiyaç duyarız. Bu nedenle kemiklerinin kısa süre içerisinde büyümesini istiyorsan her gün düzenli olarak güneş ışığı almalısın.

Bunun için güneşin tepede olduğu saatlerde yarım saat, bir saatlik yürüyüşler yapabilirsin.

3) Boy Uzatma Egzersizleri Yap!

Boy uzatma egzersizleri, aslında esneme egzersizlerine çok benzer. Her ikisi de kasları uzatmaya ve rahatlatmaya yarar. Fakat aralarında çok ince bir fark vardır:

Boy uzatma egzersizleri kasları uzatmanın yanında kemiklerin de esneyerek uzamasına yardımcı olur. Yani senin ilgilenmen gereken esas konu esneme egzersizleri değil, boy uzatma egzersizleri…

Hemen bir tane boy uzatma egzersizi verelim:

Bir tane barfiks demirine iki kolunu omuz genişliğinde açarak asıl. Ve kendini tamamıyla aşağıya bırak. Bu, bütün kemiklerinin esnemesini dolayısıyla da boyunun uzamasını sağlar. Makalenin başındaki resmi incele!

Boy Uzatmak İçin Kitap Tavsiyesi:

Kısa bir süre içerisinde maksimum seviyede boy uzatmak ve boy kısalığı probleminden kurtulmak istiyorsan sana Hızlı Boy Uzatma Programı kitabını okumanı tavsiye ediyorum.

Bu kitabın içinde çok etkili boy uzatma egzersizleri ve harika bir diyet programı mevcut. Eğer boy kısalığından sıkıldıysan işte sana fırsat. Oku, egzersizleri uygula ve hayatını değiştir!

Benzer Konular:

Paylaş

Yorumları Göster

 • 3 dogum yaptim boyum kisaldi önce 158 dim simdi 153 geliyorum 29 yaşındayım uzamak istiyorum yardim edin

 • Merhaba ABİ BEN 12 YAŞINDA ERKEĞİM BOYUM 1.42 - 145 ARASI HERGÜN BARFİKS ÇEKİYORUM HERGÜN ÇEKTİĞİM BARFİKSLERİN TOPLAMI 30- 40 SANİYE BARFİSK ÇEKMEYE BAŞLIYANI 3 GÜN OLDU KOLLARIM BACAKLARIM İNANILMAZ AĞRIYOR KAPIYI ÇEKERKEN BİLE KOLUM AĞRIYOR SİZCE BIRAKMALIMIYIM YOKSA DEVAM ETMELİMİYİM VE BOYUM KAÇ OLUR. TEŞEKKÜRLER :)

  • Çok ağrıyorsa kendini asla zorlamamalısın. Burada kaslık bir durum yok. Barfiks çekme barfiks demirine asıl. Seni zorluyorsa bırak daha fazla yapma.

 • 16yaşındayım boyum 159cm, daha fazla uzamak istiyorum sigara kullanıyorum annemin ve babamın boyu da kısa ama uzama imkanım varmı?

 • Merhaba yaşım 19 ve evliyim bayanım boyum uzar mi acaba ne yapmam gerekiyor acaba bilgi sahibi yaparsanız sevinirim..

  • Merhaba,

   Bu konuda kesin bir şey söyleyemeyiz. Boy uzatma egzersizlerini uygulayıp sonuçları kendiniz görmeniz gerekiyor.

  • Büyüme hormonunun maksimum seviyede salgılandığı 23.00-02.00 saatleri arasında uykuda olmanızı tavsiye ederiz.

 • Boyum 1.57 yaşım 16 kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Oyuncu olmak istiyorum ama boyum kısa uzar mı boyum lütfen yardım edin??

  • Merhaba Gül Hanım,

   Boy uzatma egzersizlerini uygulayarak istediğiniz sonuçları almanız mümkün.

Son Yazılar

Boy Uzatma Yolları: 2019 Yılına Özel Harika Bir Yöntem

Boy uzatma yolları da tıpkı her konuda olduğu gibi günden güne gelişme ve değişme gösteriyor. 2000 yılında uygulanan boy uzatma…

% gün önce

Mucizevi Etkiye Sahip Boy Uzatma Egzersizlerini Keşfedin

Boyunuzu kısa sürede uzatmanızı sağlayacak mucizevi egzersizlerin neler olduğunu öğrenmek ister miydiniz? Muhtemelen boyunuzun kısa olmasından şikayetçisiniz ve bir an…

% gün önce

Boy Uzatan Hareketler Serisi: Egzersiz Topuyla En Az 2-4 cm Uzayın

Boy uzatan en etkili hareketlerin neler olduğunu bilseydiniz hayatınız nasıl değişirdi? Öğrendiğiniz hareketleri uygulayarak boyunuzun uzaması için çaba sarf eder…

% gün önce

Bacak Boyunu 2 Haftada 3 cm Uzatan 5 Süper Egzersiz

Bacak boyunu uzatmak isteyen birçok kişi bunu nasıl başarabileceğini merak ediyor. Özellikle 20 yaşından büyük okuyucularımızın bu konuya olan ilgisi…

% gün önce

3-5 cm Uzatan %100 Garantili Boy Uzatma Yöntemi

  Şimdiye kadar birçok boy uzatma yöntemi açıklandı. Ameliyat, çeşitli haplar, akupunktur tabanlıklar, gıda takviyeleri ve daha nicesi… Bu yöntemler…

% gün önce

Güncel Boy Uzatma Yolları Nelerdir? – %100 Etkili Yöntemler

  Boyunu uzatmak isteyen bir kişinin internette aradığı ilk sözcük genellikle “boy uzatma yolları” oluyor. Bu şekilde arama yapan birinin…

% gün önce