Kategoriler: DİĞER KONULAR

Boyunu Uzatmak İsteyenlere Etkili Tavsiyeler

Boyunu Uzatmak İsteyenlere Etkili Tavsiyeler

Boy uzaması bilinenin aksine ergenlik sonrasında da devam eder. Sadece ergenlik öncesi olduğu gibi hızlı değil, yavaş ilerler. Peki, boyumuzu ergenlik öncesi gibi hızlı uzatmak için neler yapabiliriz? İşte, boyunu uzatmak isteyenlere etkili tavsiyeler

Büyüme hormonunun ergenlik ile durma derecesine gelmesi bireylerin boy uzamasını da etkiler. Cinsellik hormonlarının baskın çıkması ile vücut büyüme hormonu salgılamayı azaltır ve zamanla durdurur. Peki, büyüme hormonu eskisi gibi aktif hale getirilebilir mi, boy uzaması kaldığı yerden devam edebilir mi? Bu çok önemli soruların tek bir cevabı var: EVET!

Evet, ergenlik öncesinde olduğu gibi boy uzamamızı kaldığı yerden devam ettirmek mümkün. Üstelik hiçbir şekilde kimyasal almadan, tamamen doğal yollarla. Boyunu uzatmak isteyenlere etkili tavsiyeler vereceğimiz yazımıza üç başlık ile devam edeceğiz ve büyüme hormonunu eski haline nasıl getireceğimizi anlatacağız.

HER YAŞTA KALSİYUM VE FOSFORA İHTİYACIMIZ VAR!

Büyüme hormonunu tetikleyen, kemikleri güçlendiren kalsiyum ve fosfora sadece çocukluk dönemimizde değil, hayatımızın tüm dönemlerinde ihtiyacımız var. Çünkü kalsiyum kemiklerimizi güçlendirip kıkırdaklarımızı geliştiren çok önemli bir besin kaynağı.

Fosfor ise büyüme hormonunun en büyük tetikleyicilerinden biri. Bu bağlamda süt ve süt ürünleri ile deniz ürünlerini soframızdan eksik etmemeli, tüm öğünlerimize yaymalıyız.

Uzun boylu olmak, boy uzamanızı sağlayan büyüme hormonunu yeniden aktif hale getirmek için ilk tavsiyemiz sağlıklı ve kemik gelişimine odaklı bir beslenme programı olacaktır. Kalsiyum ve fosfor kemiklerin gelişimi, güçlenmesi açısından çok değerli mineraller içerir.

Kalsiyum ve fosfordan sonra en önemli vitamin ise D vitaminidir. Çünkü D vitamini sayesinde kemiklerimiz mineralleri daha hızlı bir şekilde emerler. Bu da daha hızlı bir uzama süreci anlamına gelir.

Kalsiyum, fosfor, protein ve d vitamini ile donanmış sofralar daha hızlı ve sağlıklı bir uzama süreci için çok önemlidir.

ÖNEMLİ OLAN UYUMAK DEĞİL, KALİTELİ UYUMAK!

Düzenli bir uyku büyüme hormonu salınımı için çok önemlidir. Özellikle 23.00 ve 03.00 saatleri büyüme hormonunun en sağlıklı şekilde salgılanıp vücuda yayıldığı saat dilimidir. Ve bu saat diliminde uykuda olmak büyüme / uzamayı hızlandırır.

Sağlıklı beslenme ile elde edilen tüm vitamin ve mineraller doğru saat diliminde uykuda olununca en verimli şekilde vücuda yayılırlar.

Bu yüzden geceleri 23.00 ve 03.00 saatleri arasında uykuda olmanız ve mümkün ise öğle 12.00 ve 13.00 saatleri arası da şekerleme yapmanız daha hızlı ve daha sağlıklı uzamak için önemli bir adım olacaktır.

SPOR VÜCUDU DİNÇ TUTAR, EGZERSİZ İSE BOY UZATIR!

Spor yapmaya her yaşta ihtiyacımız olduğu bir gerçek! Hem daha dinç, hem de daha esnek olmak için spor yapmalı ve bu sayede vücut yaşımızı da genç tutmalıyız. Peki, spor yaparak boy uzatabilir miyiz? Bu sorunun iki cevabı var: EVET ve HAYIR!

Evet, spor yapmak esneklik verir ve boy uzamasına katkı sağlar. Özellikle sıçramalı sporlar bu açıdan değerlidir.

Hayır, çünkü spor yapmak başlı başına uzamayı etkilemez sadece tetikler. Sporun yanında doğru bir egzersiz programı ile düzenli bir şekilde egzersiz yapmak da gerekir.

Bu bağlamda yüzme, koşma gibi sporları mütemadiyen yapmalı ve buna ek olarak da doğru bir egzersiz programı ile kemikleri güçlendirip, kıkırdakları geliştirmeliyiz. Ayrıca doğru bir egzersiz programı omurgamızı daha sağlıklı bir hale getirip, omuriliğimizin esnemesine de yararlı olur. Bu da boy uzaması / boy atması anlamına gelir.

İşte, boyunu uzatmak isteyenlere etkili tavsiyeler: Sağlıklı beslenme, düzenli uyku ve doğru egzersiz programları…

Kitap Tavsiyesi

Boyunu uzatmak için ihtiyacın olan en önemli bilgileri, teknikleri öğrenmek ve bu günden itibaren uygulamaya başlamak istiyorsan sana bir kitap seti tavsiyesinde bulunabilirim.

Hızlı Boy Uzatma Programı kitap setini okuyarak boyunu bugünden itibaren uzatmaya başlayabilirsin.

Hızlı Boy Uzatma Programını İncelemek İçin Tıkla!

Benzer Konular:

Paylaş

Yorumları Göster

  • Merhaba 16 yazındayım ve boyum 155 çok kısayım sürekli dalga geçiliyor espiri yapılıyor ve ben bu durumdan çok sıkıldım kaç cm uzama şansım var ?

    • Merhaba Ayşe,

      Bu tarz gereksiz esprileri dikkate almamalısın. Duymazdan gel ve onlara sadece gülümse. Uzayabilirsin ama ne kadar uzayacağın konusunda net bir rakam veremiyoruz.

Son Yazılar

Boy Uzatma Yolları: 2019 Yılına Özel Harika Bir Yöntem

Boy uzatma yolları da tıpkı her konuda olduğu gibi günden güne gelişme ve değişme gösteriyor. 2000 yılında uygulanan boy uzatma…

1 hafta önce

Mucizevi Etkiye Sahip Boy Uzatma Egzersizlerini Keşfedin

Boyunuzu kısa sürede uzatmanızı sağlayacak mucizevi egzersizlerin neler olduğunu öğrenmek ister miydiniz? Muhtemelen boyunuzun kısa olmasından şikayetçisiniz ve bir an…

2 hafta önce

Boy Uzatan Hareketler Serisi: Egzersiz Topuyla En Az 2-4 cm Uzayın

Boy uzatan en etkili hareketlerin neler olduğunu bilseydiniz hayatınız nasıl değişirdi? Öğrendiğiniz hareketleri uygulayarak boyunuzun uzaması için çaba sarf eder…

2 hafta önce

Bacak Boyunu 2 Haftada 3 cm Uzatan 5 Süper Egzersiz

Bacak boyunu uzatmak isteyen birçok kişi bunu nasıl başarabileceğini merak ediyor. Özellikle 20 yaşından büyük okuyucularımızın bu konuya olan ilgisi…

2 hafta önce

3-5 cm Uzatan %100 Garantili Boy Uzatma Yöntemi

  Şimdiye kadar birçok boy uzatma yöntemi açıklandı. Ameliyat, çeşitli haplar, akupunktur tabanlıklar, gıda takviyeleri ve daha nicesi… Bu yöntemler…

1 ay önce

Güncel Boy Uzatma Yolları Nelerdir? – %100 Etkili Yöntemler

  Boyunu uzatmak isteyen bir kişinin internette aradığı ilk sözcük genellikle “boy uzatma yolları” oluyor. Bu şekilde arama yapan birinin…

1 ay önce

Bu web sitesinde kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezler kullanılmaktadır.