Hızlı Boy Uzatmak İsteyenlere 2021 Uzama Rehberi

hızlı boy uzatmak

 

Blogumuzu ziyaret eden insanların büyük bir kısmı hızlı boy uzatmanın yollarını öğrenmek istiyor, bu amaçla blogumuzu ziyaret ediyor.

Takipçilerimizin %97’si sahip olduğu boy uzunluğundan memnun değil. Ve bu konuda bir şeyler yapabilmek için sürekli araştırma yapıyor.

Her gün 2000’e yakın kişi araştırma yaparken sitemizi buluyor.

Ve burada anlattığımız bilgiler sayesinde boyunu uzatmak için çaba göstermeye başlıyor.

Şimdiye kadar, anlattığımız teknikler sayesinde boyunu uzatmayı başaran birçok kişi oldu.

Takipçilerimizden aldığımız bu olumlu geri dönüşler bizi çok mutlu ediyor.

Bunun yanında birçok yeni takipçimizden de şu sorular gelmeye devam ediyor:

“Boyumu hızlı bir şekilde uzatmak için ne yapmalıyım?”

“Hangi teknikler boyumu en hızlı şekilde uzatır?”

Bu soruları her gün görüyoruz ve her soruya yetişemediğimiz için bazı takipçilerimizin mesajları yanıtsız kalabiliyor. Bu sorunun önüne geçmek için kapsamlı bir makale hazırlamaya karar verdik.

Bu makalede hızlı boy uzatmanın en etkili yollarını anlatarak sana yol göstermeye ve aklındaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.

Umarım bu yazıdan faydalanırsın.

Hızlı Boy Uzatmanın Olmazsa Olmaz 2 Kuralı:

1. Kural: Boy Uzatma Egzersiz Programı Uygula!

Boyunu uzatmak istiyorsan mutlaka bir egzersiz programı uygulamalısın. Özellikle boyunda bir süredir uzama göremiyorsan…

Boyunun uzamasının durduğunu düşünen herkes boy uzatma egzersizlerini yapmak zorunda. Bu egzersizler yerçekiminin boyumuz üzerinde yarattığı negatif etkiyi azaltır, eklemleri ve kemikleri uzamaya teşvik eder.

Tabi ki egzersizlerden en çok fayda görecek kişiler hala ergenlik çağında olanlardır. Ama ergenlik çağını bitiren kişiler de bu egzersizlerden güzel sonuçlar alıyor.

O nedenle egzersizleri denemeden boyum uzamıyor gibi bir düşünceye kapılmamalısın.

Boy uzatma egzersizleri 2’ye ayrılıyor:

-> Omurga Uzatma Egzersizleri:

Omurga boyunu uzatmak amacıyla uygulanan egzersizlerdir. Bu egzersizler sayesinde ergenlik çağı sona ermiş kişilerde bile, omurga duruşunu düzelterek birkaç cm uzama sağlanabilmektedir. Yıllardır ağır okul çantaları taşıdığımız, yer çekiminin etkisinde kaldığımız için omurgamız kendi kendine dik bir formda kalamaz. Bu nedenle yapacağımız omurga egzersizleri sayesinde kemik ve kıkırdak uzamasının yanında, omurgamıza dik bir form kazandırarak bile uzama sağlayabiliriz.

Buradan en etkili omurga uzatma egzersizlerini anlattığımız yazıyı okuyabilirsin.

-> Bacak Uzatma Egzersizleri:

Bu egzersizler omurgayla birlikte bacak boyunun da uzamasına sağlar. Yapacağın omurga egzersizleri bacak eklemlerini etkilemeyeceği için bu bölge için farklı egzersizler yapmak gerekir. Bunun için bacak eklemlerini esneten, bacak kemiklerinin ve eklemlerinin üzerindeki yerçekimi etkisini azaltan egzersizler uygulanır.

Buradan en etkili bacak uzatma egzersizlerini anlattığımız yazıyı okuyabilirsin.

2. Kural: Büyüme Hormonu (GH) Salınımını Arttır!

Yukarıda anlattığımız boy uzatma egzersizleri vücuttaki GH miktarının artmasını sağlamaktadır. Egzersizler hormonal bezleri uyarır ve vücutta daha çok büyüme hormonu salgılanır.

Egzersizlerin dışında büyüme hormonu salınımını etkileyen çok önemli 3 unsur daha vardır.

-> Uyku Düzeni

Uyku düzeni büyüme hormonu salınımını doğrudan etkiler. Çünkü büyüme hormonu (GH) gece uyku sırasında salgılanır. Gece 2-3 gibi uyuyan bir bireyin istediği ölçüde uzaması mümkün değildir.

Çünkü büyüme hormonu en çok 11.00-02.00 saatleri arasında salgılanır. Uzamak istiyorsan bu saatlerde uykuda olman gerekir.

Bunun yanında uyurken dikkat etmen gereken bir şey daha var:

Mümkün olduğunca alçak boylu yastıklar kullanmaya çalış. Yüksek boylu yastıklar omurga duruşunu olumsuz etkileyerek boy uzatma egzersizlerinden alacağın olumlu sonuçları azaltabilir.

-> Beslenme Düzeni:

Beslenme düzeni de büyüme hormonu salınımını doğrudan etkiler. Çünkü vücudundaki büyüme hormonu üretimi yediğin besinlerle doğrudan ilişkilidir.

Öncelikle aşırı karbonhidrat tüketiminden kaçınmalısın. Bu konuda yapılan önemli bir araştırmayı seninle paylaşmak istiyorum.

“Senin de bildiğin gibi Çin gibi Uzakdoğu ülkelerinde yaşayan insanların boyları kısayken, Finlandiye, Norveç gibi İskandinav ülkelerinde yaşayan insanların boyu bir hayli uzun. Uzakdoğu ülkesinde yaşayanlar ile İskandinav ülkelerinde yaşayanların beslenme alışkanlıkları incelendiğinde çok önemli bir fark görülmüş. Uzakdoğulular aşırı karbonhidrat tüketirken, İskandinavlar protein ağırlıklı besleniyor.”

Buradan çıkan sonucu özetleyeyim:

Karbonhidrat tüketimi vücuttaki İnsülin hormonu salınımını arttırıyor. Ve bu da büyüme hormonu (GH) salınımını baskılıyor.

Protein ağırlık beslenildiğinde ise tam tersi, vücutta daha çok büyüme hormonu salgılanıyor. Ve tabi ki vücuttaki protein sentezi hızlanıyor.

Hangi besinlerin boy uzattığını buradan daha detaylı öğrenebilirsin.

Umarım hızlı boy uzatmanın yollarını anlattığın bu yazıyı beğenmişsindir. Eğer beğendiysen başkalarıyla da paylaşmayı unutma.

Hızlı Boy Uzatmanın Yollarını Öğrenebileceğin Bir Set Tavsiyesi

Bu konuda tavsiye edebileceğimiz en önemli kaynak “Uzama Programı” isimli boy uzatma setidir. Şimdiye kadar binlerce insan bu setten faydalandı.

Belki incelemek istersin diye burada paylaşıyorum.

->> Buradan Uzama Programı Setini İnceleyebilirsin!

Tekrar görüşene kadar kendine iyi bak…

Hızlı Boy Uzatmak İsteyenlere 2021 Uzama Rehberi 1

Tavsiye Edilenler:

Read More

3-5 cm Uzatan Boy Uzatma Yöntemi

boy uzatma yöntemi

 

Şimdiye kadar birçok boy uzatma yöntemi açıklandı. Ameliyat, çeşitli haplar, akupunktur tabanlıklar, gıda takviyeleri ve daha nicesi… Bu yöntemler birçok kişi tarafından denendi ve genellikle istenilen sonuçlar elde edilemedi. Sonuç hep hüsran oldu!

 

Ameliyat yöntemi uygulandığında;

 

Kemiklerin iyileşme sürecinin zaman alması, aylar boyunca yürüyememe, çekilen acılar, alınan sağlık riskleri, bu süreç boyunca yaşanan psikolojik sorunlar kişinin önüne ciddi sorunlar olarak çıkıyor.

Ve ameliyat yöntemi, bir bacağının diğer bacağından daha kısa olma veya cücelik gibi ciddi durumlar dışında tavsiye edilmiyor. Çünkü bu oldukça ciddi bir operasyon!

 

Boy uzattığı iddia edilen haplar kullanıldığında;

 

Bu hapların insan sağlığı üzerinde ne tür yan etkilere yol açtığı kimse tarafından bilinmiyor. Satılan hapların hangi şartlar altında üretildiği, içeriğinde hangi ham maddelerin kullanıldığı açıklanmıyor veya eksik açıklanıyor.

Doktor kontrolü dışında hap kullanmak ilerleyen zamanlarda, sağlığımız üzerinde çok ciddi olumsuz sonuçlara yol açabilir. Üstelik bu hapların işe yarayıp yaramadığı konusu tam bir muamma… Boy uzatma hapları kullanıp da sonuç alan herhangi birini biz şimdiye kadar duymadık.

Eğer siz duyduysanız lütfen bu yazının altına yorumunuzu bırakın.

 

Akupunktur tabanlıklar kullanıldığında;

 

Akupunktur noktalarına baskı yaparak vücuttaki büyüme hormonu salgılanımını arttırdığı iddia edilen bu tabanlıkları kullanmak ilk bakışta oldukça mantıklı görünüyor. Bilime dayandırılarak anlatılmış bir yöntem.

Peki, şimdiye kadar kaç kişi bu tabanlıkları kullanarak boyunu uzatmış?

Bir araştırın bakalım ne tür sonuçlara ulaşacaksınız. Akupunktur noktalarına baskı yaptığı ve boy uzattığı söylenen bu tabanlıkları kullanmak sizin için vakit kaybı olabilir. Araştırmanızı iyi yapın…

 

Gıda takviyeleri kullanıldığında;

 

İçeriğinde ne olduğu bilinmeyen gıda takviyeleri kullanmak vücut metabolizmasında dengesizliklere sebep olabilmektedir. Kullanılan takviyenin içeriğinde neler bulunduğunu ve hangi bileşenin boy uzamasına ne derece etki ettiğini bilmemiz gerekir.

Bunun yanında, işe yaramayan bir gıda takviyesini günde 3 defa tüketmek ve kötü tadına katlanmak bir süre sonra size gına getirecektir.

Sonuç alamadığınız takdirde gıda takviyesi kullanmaktan sıkılıp boy uzatma serüvenine sonsuza dek son vereceksiniz.

Bunu nereden mi biliyoruz?

Şimdiye kadar gıda takviyesi kullanıp hüsrana uğrayan 100’lerce danışanımızdan…

 

Hangi Yöntem Boy Uzamasında %100 Etkili Sonuç Veriyor?

 

Boyunu uzatmak isteyen 12-25 yaş aralığında bulunan bir bireyin uygulayabileceği en etkili yöntemler natural olanlardır… Bu natural yöntemler arasında en etkili olan ise boy uzatma egzersizleridir.

Uygulanacak bu egzersizlerin insan sağlığına hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Boy uzatma egzersizleri kemik ve kıkırdakların boyunu uzatmanın yanında omurgaya dik bir form kazandırır.

Bu egzersizler sayesinde boy uzatmanın yanında daha çekici bir vücut duruşuna kavuşacaksınız. Her açıdan hayatınızda büyük kazanımlar elde edeceksiniz.

Boy uzatma egzersizleri 2 temel bölümden oluşmaktadır. Omurga uzatma egzersizleri ve bacak uzatma egzersizleri… Bu egzersizler birlikte uygulanarak omurga ve bacak boyunun dengeli olarak uzaması sağlanmaktadır.

Boyunuzu 3-5 cm uzatmanızı sağlayacak bu egzersizlerin neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız 90 Günlük Uzatma Programı e-kursuna katılmanızı tavsiye ederiz.

Bu kaynağa sahip olarak içeriğinde bulunan tüm özel uzama egzersizlerini öğrenebilir, bugünden itibaren uygulamaya başlayabilirsiniz.

E-kursu buradan inceleyebilirsiniz. (İncelemek için tıklayın…)

3-5 cm Uzatan Boy Uzatma Yöntemi 2

İlginizi Çekebilir:

Read More

Güncel Boy Uzatma Yolları Nelerdir? – Etkili Yöntemler

boy uzatma yolları

 

Boyunu uzatmak isteyen bir kişinin internette aradığı ilk sözcük genellikle “boy uzatma yolları” oluyor. Bu şekilde arama yapan birinin aklında tek bir düşünce var:

“Bugünden itibaren hızlı bir şekilde boyunu uzatmaya başlamak!”

Bu yazımızda 2020 yılında uygulayabileceğin en güncel boy uzatma yollarının neler olduğunu detaylı olarak anlatacağız. Bu bilgiler ışığında boyunuzu en kısa sürede efektif bir şekilde nasıl uzatabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

Kimi zaman genetik yetersizlikler, kimi zaman yetersiz beslenme ve ağır hayat koşulları boyumuzun yaşıtlarımıza göre kısa kalmasına sebep olabiliyor. Bu durumun ne kadar can sıkıcı olduğunu gayet iyi biliyoruz.

Erkeklerin otobüse bindiğinde kızlardan daha kısa boylu olduğunu görüp moralinin bozulduğunun, kızların diğer kızlardan kısa olmanın verdiği rahatsızlık duygusuyla özgüvenlerinin ne kadar azaldığının farkındayız.

İnanın bize, bu negatif düşünceleri sizin gibi 100 binlerce kişi daha taşıyor. Kısa boylu olmanın yarattığı psikolojik problemlerle sizler gibi nice insanlar baş etmek zorunda kalıyor.

Ama bundan sonra sizin bu kişilerden çok büyük bir farkınız olacak. Çünkü siz en kısa sürede boyunuzu uzatmak için yapmanız gerekenleri öğrenmiş ve uygulamaya başlamış olacaksınız.

Hayatınızda çığır açacak, sizi bambaşka bir insana dönüştürecek bu güncel boy uzatma yolları nelerdir?

2021 Yılında Uygulayabileceğiniz Güncel Boy Uzatma Yolları

İnternette araştırma yaptığınızda uygulayabileceğiniz birçok farklı boy uzatma yolundan söz ediliyor. Fakat bu yöntemlerin birçoğu maalesef ki sonuç vermiyor.

Şimdiye kadar 1000’lerce kişiden aldığımız geri dönüşler sayesinde en işe yarar yöntemin ne olduğunu biz biliyoruz. Şimdi bu yöntemi sizinle de paylaşacağız.

Boyunuzu uzatmak için uygulayabileceğiniz en doğal ve en etkili yöntem boy uzatma egzersizleridir. Bu egzersizlerin neler olduğunu öğrendiğinizde hemen uygulamaya başlayarak kısa sürede etkili sonuçlar alabileceksiniz.

Egzersiz #1 : Yere Kapanarak Esneme Hareketi

Güncel Boy Uzatma Yolları Nelerdir? - Etkili Yöntemler 3

 1. Dizlerinizin üzerinde olacak şekilde yere oturun.
 2. Bacaklarınızın birbirine bitişik olmasına dikkat edin.
 3. Başınız yer ile temas edecek şekilde yüz üstü uzanın.
 4. Kollarınızı ileriye doğru gergin olarak uzatın.
 5. Avuç içlerinizi yere değdirerek yere doğru esneyin.
 6. Omuz ve sırt eklemlerinizin esnediğini hissedeceksiniz.
 7. Bu pozisyondayken 10 saniye boyunca bekleyin.
 8. Daha sonra rahatlayın ve 5 saniye dinlenin.
 9. Ve hareketi tekrar uygulayın.
 10. Bu şekilde 20 tekrar yaparak egzersiz uygulamasını bitirin.

Egzersiz #2 : Oturarak Yana Doğru Esneme Hareketi

Güncel Boy Uzatma Yolları Nelerdir? - Etkili Yöntemler 4

 1. Yere oturduktan sonra sağ bacağınızı yana doğru açın.
 2. Bacağınızın gergin olmasına özen gösterin.
 3. Sonrasında sol bacağınızı kırarak ayağınızı sağ bacağınıza değdirin.
 4. Bu pozisyondayken sağ kolunuzla sağ ayağınıza uzanın ve resimdeki gibi sola doğru esneyin.
 5. 12 saniye boyunca bu esneme hareketini uygulayın.
 6. 10 saniye dinlenin ve egzersizi tekrar uygulayın.
 7. 15 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.
 8. Aynı şekilde bacaklarınızı değiştirerek diğer taraf için de 15 tekrarlık bir egzersiz serisi uygulayın. Ve uygulamayı bitirin.

Egzersiz #3 : Arkada Ayakları Yakalama Hareketi

Güncel Boy Uzatma Yolları Nelerdir? - Etkili Yöntemler 5

 1. Yere yüzüstü uzanın.
 2. Ayaklarınızı geriye doğru kırın.
 3. Sırtınızı yukarı doğru kaldırarak iki bacağınızı kollarınızla yakalayın.
 4. Bu pozisyonda sırtınızı ve bacaklarınızı esnetirken 8 saniye boyunca bekleyin.
 5. 5 saniye boyunca dinlenin ve egzersizi tekrarlayın.
 6. Bu şekilde 12 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.
 7. Seriyi bitirince uygulamayı sonlandırın.

Bu egzersizler 2021 yılında uygulanabilecek boy uzatma yolları arasında en etkili olan yöntemi temsil etmektedir.

Tamamen doğal, hiçbir yan etkisi olmayan omurga ve bacak eklemlerini esnetme egzersizleridir.

Bu özel uzama egzersizlerini uyguladığınızda çok kısa bir sürede ne kadar etkili sonuçlar aldığınıza şaşıracağınıza eminiz.

Bu özel boy uzatma egzersizlerinden çok daha fazlasını öğrenmek ve bu egzersizleri bir program dahilinde uygulamak isterseniz size özel bir kurs tavsiye edebiliriz.

90 Günlük Uzama Programı e-kursunu buradan inceleyebilirsiniz. (İncelemek için tıklayın…)

Güncel Boy Uzatma Yolları Nelerdir? - Etkili Yöntemler 6

İlginizi Çekebilir:

Read More

Uykunun Boy Uzamasına Etkisi – Uykunu Düzenleyerek Boyunu Uzat!

uykunun boy uzamasına etkisi

 

Uykunun Boy Uzamasına Etkisi

Uyku insan hayatındaki temel ihtiyaçların en başında gelmektedir. Aynı zamanda vücudun denge mekanizmasını düzenleyen şey de kuşkusuz uykudur.

Uykusunu yeterince alamayan kişilerin günlük yaşamındaki verimin düşük olduğunu görürüz. Enerjileri ve hayat kaliteleri düşer…

Vücudun denge mekanizması bozulduğu için ruh hali olumsuz olarak etkilenir.

Bununla beraber uyku düzenimizin bozuk olması ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.

“Yetişkin bireylerin günlük uyuması gereken süre ne kadar?” diye soracak olursan… Bunun cevabı 8 SAATTİR!

Bunun altında veya çok üzerinde uyumak vücudun dengesinin bozulmasına yol açar.

Sinirlilik, yorgunluk, vücut direncinin düşmesi, halsizlik gibi pek çok belirti baş gösterebilir.

Uyku düzeni hayatımızda bu derece önemliyken, boy üzerinde de bir etkisi var mıdır?

Bu soru eminin ki aklınızı kurcalıyor. Hemen bu konuya açıklık getirelim. Uyku, vücut üzerinde bu derece önemli etkilere sahipken şüphesiz ki büyüme hızını ve boyun uzamasını da doğrudan etkilemektedir.

Uyku esnasında vücudun birçok fizyolojik süreci durur ve yenilenmesi gereken aşırı yorgun düşmüş yerleri onarılır.

Yatağa girdiğimizde hemen uykuya daldığımızı düşünsek de uyku aslında 5 farklı aşamada gerçekleşir.

Bu aşamalar ise aşağıdaki gibidir:

 1. NREM; uykunun göz hareketlerinin olmadığı dönem, uykuyla uyanıklık arası.
 2. Orta seviyede uyku
 3. Derin veya yavaş dalga uykusu
 4. Uykunun en derin evresi
 5. Hızlı göz hareketi uykusu; REM

Uykudan en verimli şekilde yararlanmak için derin uyku moduna geçmiş olmamız gerekir.

Derin uyku sırasında vücudumuz ve zihnimiz onarılır, uyandığımızda kendimizi çok daha rahatlamış ve dinç hissederiz.

Derin uyku aşamasın girmemiz aynı şekilde vücudumuzda büyüme hormonu salgılanımını da arttırır.

“Derin uyku aşamasına girmek büyüme hormonu salgılanımını arttırır.”

Uyku sırasında vücut hormonlarını salgılayan bezler harekete geçer. Bu hormonlardan biri de büyüme hormonudur.

Yeteri kadar uyumayan, uyku problemi yaşayan bireylerde büyüme hormonu az salgılanırken, uykusunu alan ve düzenli uyuyan bireylerde ise büyüme hormonu daha yüksek düzeyde salgılanır.

Boy uzunluğu büyüme hormonuyla doğrudan bir ilişki içerisindedir. Eğer bu hormon yeterli kadar salgılanmazsa uzun boylu olma hayallerinize ulaşma imkanınız olmayacaktır.

Bu nedenle çocukluk çağından itibaren uyku düzenine özen göstermemiz gereklidir. Ama hiçbir şey için geç değil…

Şu andan itibaren uyku düzenini yoluna koyarak vücudundaki büyüme hormonu salgılanımını arttırabilirsin.

Annelerimiz uyumazsan büyüyemezsin sözü bu konuda oldukça doğru bir söz olarak karşımıza çıkmaktadır. Annelerimizin sözünü dinlemeliyiz…

Uykunu düzene sokmanın yanında uygulayabileceğin çok etkili bir boy uzatma yönteminden bahsetmek istiyorum.

Uzama Programı e-kursunda anlatılan boy uzatma egzersizlerini uygulayarak boyunu hızlı bir şekilde uzatmaya başlayabilirsin.

Büyüme hormonu üretimini en az 10X artıracak gizli ipuçları, egzersiz programları ve beslenme tavsiyeleri bu e-kursta… Buradan inceleyebilirsin!

Uykunun Boy Uzamasına Etkisi - Uykunu Düzenleyerek Boyunu Uzat! 7

Tavsiye Edilen İçerikler:

Read More

7 GÜNDE Boy Uzatan 4 Önemli Tavsiye

7 GÜNDE Boy Uzatan 4 Önemli Tavsiye

“Bu yazımızda boy uzatan tavsiyeler vererek, okuyucularımızın uzama sürecine katkıda bulunmayı hedefliyorum. Umarım yazımızı beğenirsin…”

Boy, insanlar için oldukça hassas bir konu. Bu konuda yapılan araştırmalar gösterdi ki Türkiye’de yaşayan insanların %60’ı boy uzunluğundan memnun değil.

Zaten aynı araştırmalar gösteriyor ki Türkiye’nin boy uzunluğu ortalaması, erkeklerde 172.6 santim, kadınlarda ise 161.4 cm.

Bu rakamlar dünya üzerindeki diğer ülkelerle kıyaslandığında oldukça düşük.

Özellikle de Avrupa’yla ve Amerika Birleşik Devletleriyle…

Bu nedenle Türkiye’de yaşayan vatandaşların birçoğu boyundan memnun değil.

Peki, boy uzatmak için yapılması gerekenler nelerdir?

 

Hızlı Bir Şekilde Boyunu Uzatmanı Sağlayacak 4 Tavsiye:

 

1) Boy Uzamasını Destekleyen Egzersizler Yap!

 

7 GÜNDE Boy Uzatan 4 Önemli Tavsiye 8

 

Yüzme, basketbol, atletizm gibi sporların boyu uzattığı yıllardır bilinen bir gerçek.

Sporun boy uzamasına yaptığı katkıyı, doktorlar yıllardır anlatmaya çalışıyor.

Çocukların daha küçük yaşlardan itibaren spora yönlendirilmesi ailelere tavsiye olarak veriliyor.

Evet bu sporların boy uzamasına yaptığı katkı oldukça fazla.

Sana daha etkili bir egzersiz yönteminden bahsedeceğim!

Uzun bir süredir boy uzatan egzersizler konusunda araştırmalar yapılıyordu, insanların boyunu en çabuk hangi egzersizlerin uzattığı anlaşılmaya çalışılıyordu.

Sonunda araştırmacılar insanların boyunu uzatmalarını sağlayacak en etkili egzersizlerin neler olduğunu buldu.

 

Bu egzersizlerin 2 tanesi:

 

* Bara Asılma Hareketi *

 

7 GÜNDE Boy Uzatan 4 Önemli Tavsiye 9

 • Evine kurduğun bir barfiks demirine ya da parktaki sağlam bir demire, kollarını omuz genişliğinde açarak asıl.
 • Vücudunu tamamen yere doğru bırak.
 • 10 SANİYE boyunca demire asılı olarak kal.
 • Vücudundaki tüm noktaların gerildiğini ve boyunun uzamaya başladığını fark et.
 • Sonra 10 saniye boyunca dinlen.
 • Aynı hareketi tekrar uygula.
 • Bu şekilde 10’ar saniyelik egzersiz, dinlenme döngüsünü yorulana kadar tekrarla.

 

* Zıplama Hareketi *

 

7 GÜNDE Boy Uzatan 4 Önemli Tavsiye 10

 • Ayaktayken bacaklarını omuz genişliğinde aç.
 • Dizlerinin üzerine doğru çök.
 • Zıplayabildiğin maksimum yüksekliğe kadar zıpla.
 • Egzersizi 10 defa tekrarlayarak 1 seti tamamla.
 • 20 saniye dinlen.
 • 1 set daha uygula.
 • Bu döngüyü 10-20 kere tekrarla.

 

2) Boy Uzamasını Destekleyen Yiyeceklerle Beslen!

 

7 GÜNDE Boy Uzatan 4 Önemli Tavsiye 11

 

Kaliteli beslenme boy uzaması için hayati derecede önemlidir. Vücudun büyümesi için olmazsa olmaz yapı taşı besindir.

Vücuda yeterince protein, yağ, karbonhidrat, vitamin ve mineral alınacak ki vücudun büyüme süreci sağlıklı şekilde ilerlesin.

 

Burada kemik gelişimini doğrudan etkileyen 2 besin kaynağından bahsedeceğim:

 

* Kalsiyum *

Kalsiyum minerali kemiklerin yapısına doğrudan katılır. Kemiklerin gelişimi, sağlamlığı için büyük önem taşır.

Süt, peynir, yoğurt, kefir gibi yiyeceklerde bol miktarda bulunmaktadır.

Kalsiyum dışarıdan alınmalıdır, çünkü vücut kendi başına kalsiyum mineralini üretemez.

 

* D Vitamini *

D vitamini kalsiyumun kemikler tarafından emilimini sağlar. Vücut tarafından üretilebilmektedir. D vitamininin vücut tarafından üretilebilmesi için güneş ışığı gerekmektedir. Bunun için gündüz güneş tepedeyken yarım saat dışarıda dolaşman yeterli olacaktır.

Ayrıca süt ve süt ürünlerinde, balık yağında, balıkta, yumurta sarısında bol miktarda bulunmaktadır. Bu yiyecekleri de tüketmeni tavsiye ederim.

 

3) Uyku Düzenine Özen Göster!

 

7 GÜNDE Boy Uzatan 4 Önemli Tavsiye 12

 

Uyku ile büyüme arasında doğrudan bir ilişki bulunmaktadır.

Vücudun büyümesini sağlayan büyüme hormonu “GH” geceleri uykudayken salgılanır.

Akşam 10 gibi yatıp, sabah 8 gibi kalktığında bu hormondan maksimum seviyede faydalanmış olursun.

Çünkü büyüme hormonu üretiminin zirve yaptığı zaman aralığı bu saatlerdir.

Boyunun, genetiğinin izin verdiği maksimum seviyeye kadar uzamasını istiyorsan uyku saatlerine dikkat etmelisin.

 

4) Stresten Kurtul!

 

7 GÜNDE Boy Uzatan 4 Önemli Tavsiye 13

 

Stres vücudun büyümesini negatif yönde etkileyen bir unsurdur. Stresli bir insanın vücudu büyüme sürecini sağlıklı bir şekilde tamamlayamaz.

Neden tamamlayamaz?

Çünkü stres vücudun büyümesini sağlayan büyüme hormonunun üretimini baskılar.

Vücutta stres artarsa büyüme hormonu salgısının miktarı azalır.

Eğer boyunun uzama sürecinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini istiyorsan kafanı rahatlatmayı öğrenmen gerekiyor.

Bunun için günde 20 dakikanı sessiz, sakin bir yerde meditasyon yapmaya ayırabilirsin.

Kafanı meşgul eden negatif düşüncelerden kurtulmanın en iyi yolu meditasyondur.

Bunu mutlaka uygulamanı tavsiye ederim.

Boyunu uzatmak için bir rehbere ihtiyacın varsa bu konuda tavsiyede bulunabilirim.

Uzama Programı e-kursuna katılarak uzama sürecini hızlandırabilirsin.

Büyüme hormonu üretimini en az 10X artıracak gizli ipuçları, egzersiz programları ve beslenme tavsiyeleri bu e-kursta…

7 GÜNDE Boy Uzatan 4 Önemli Tavsiye 14

[addthis tool=”addthis_inline_share_toolbox_16ym”]

İlginizi Çekebilecek Yazılar:

Read More

Uyku Düzeni Boy Uzamasını Nasıl Etkiler?

Uyku Düzeni Boy Uzamasını Nasıl Etkiler?

İnsanın hayatını sağlıklı bir şekilde sürdürmesini sağlayan, vücut fonksiyonlarının düzgün çalışmasını sağlayan en önemli etken uykudur.

Kaliteli uyku uyuyanlarla, geceleri uyku sıkıntısı çeken kişilere bakacak olursak, kaliteli uyku uyuyanların kendilerini uyandıklarında daha mutlu hissettiklerini, uyuyamayanların ise kendini berbat hissettiklerini görürüz.

Gece 8-10 saat KALİTELİ UYKU UYUYAN insanların büyüme fonksiyonları, az veya kalitesiz uyku uyuyanlara göre daha sağlıklı çalışır.

Uykunun vücudu bu denli etkilemesinin temel nedeni vücut mekanizmasını düzenleyen hormonların geceleri uyurken salgılanmasıdır.

Yeterince uyumadığımız zamanlarda vücut, fonksiyonlarını yerine getirecek hormonları yeteri miktarda salgılayamaz, vücut işlevlerimiz aksamaya başlar.

Uyku, sandığın kadar basit bir eylem değildir.

“Uyku hayatımız için vazgeçilmezdir… Çeşitli evrelerden oluşan karmaşık bir olaydır!”

İnsan uykuya 5 aşamada girer:

 • NREM (Kişi uyku ile uyanıklık arasındadır. Göz hareketleri durmuştur.)
 • Orta seviye uyku
 • Derin dalga uykusu (Büyüme hormonu salgılanması maksimum seviyededir.)
 • En derin uyku evresi
 • REM (Hızlı göz hareketlerinin olduğu evre.)

Uykunun Boy Uzaması Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Vücudumuz üzerinde bu kadar önemli etkileri olan bir davranışın, büyümemizi de etkilediğine kanaat getirmek çok da zor olmayacaktır.

Büyüme dediğimiz olay büyüme hormonunun etkisiyle ve protein sentezi ile vücudun kütle kazanmasıdır. Kemiklerin büyümesi, kasların kalınlaşması, boyun uzamasıdır.

Boyumuzun uzamasını sağlayan kemikler, biz gece uykudayken büyür.

Geceleri uykudayken büyüme hormonu salgılarız ve kemiklerimizin boyu uzar.

Küçük yaştan itibaren uyku problemi çeken bir çocukla, geceleri düzenli olarak 8-10 saat uyku uyuyan bir çocuğun büyüme süreçlerini karşılaştırdığımızda düzenli uyku uyuyan çocuğun daha hızlı büyüdüğünü görürüz.

Uyku vücuttaki büyüme hormonu üretimini doğrudan etkiler!

Maksimum Büyüme Hormonu Üretimi İçin Yapman Gerekenler:

Uyku sırasında vücudunda maksimum seviyede büyüme hormonu üretilmesini istiyorsan dikkat etmen gereken bazı noktalar var:

 • 00.00 – 02.00 saatleri arasında mutlaka uykuda ol. (Çünkü büyüme hormonu üretimi bu saatlerde maksimum seviyededir.)
 • Uyumadan en az 2 saat önce yemek faslını bitirmiş ol. (Çünkü uyumaya yakın yükselen kan şekeri büyüme hormonu üretimini baskılar. Büyüme hormonu üretimi 20 kata kadar azalabilir.)
 • Stressiz bir hayat yaşa. (Çünkü stres vücuttaki büyüme hormonu üretimini azaltır. O nedenle kafanı kurcalayan negatif düşüncelerden kurtul. İnsanların seni strese sokmasına asla izin verme.)
 • Günde 15-20 dakika meditasyon yap. (Stresten kurtulmanın en etkili yolu meditasyondur.)
 • Yatmadan 2 saat önce en az 2 bardak süt iç. (Süt kalsiyum ve protein deposu olduğu için kemiklerinin büyümesi için oldukça faydalıdır.)
 • İyotlu tuz yani kaya tuzu tüket. (Çünkü tiroid hormonu, büyüme hormonu üretimini doğrudan etkiler. Vücuttaki iyot eksikliği tiroid hormonu üretimini yavaşlatır.)
 • Günlük ihtiyacın olan proteini vücuduna al. (Protein vücudun büyümesi için hayati derecede önemlidir.)

Verdiğimiz bu önerilere dikkat edersen vücudundaki büyüme hormonu miktarını arttırabilir, boyunun maksimum seviyede uzamasını sağlayabilirsin.

Uyku ve beslenme alışkanlıklarında yapacağın ufak değişiklikler boyunun uzama sürecine önemli katkılarda bulunabilir.

Sana ücretsiz bir kitapçığı indirmeni tavsiye edeceğim:

Boy Uzamasını Etkileyen 5 Faktör” e-kitapçığımızı indirerek okumanı öneriyorum.

Hızlı Boy Uzatma Programı İle Kısa Sürede Boyunu Uzatmaya Başla!

Son zamanlarda en çok satanlar arasında yer alan Uzama Programı e-kursunu mutlaka okumanı tavsiye ederim.

Bu kursta anlatılan boy uzatma tekniklerini uygulayarak hızlı bir şekilde boyunu uzatmaya başlayabilirsin.

Büyüme hormonu üretimini en az 10X artıracak gizli ipuçları, egzersiz programları ve beslenme tavsiyeleri bu e-kursta…

Buradan inceleyebilirsin!

Yazımızdan güzel bilgiler öğrendiğini düşünüyorsan, başkalarının da bu bilgilerden faydalanabilmesi için yazımızı paylaşmayı unutma.

Görüşmek üzere…

Uyku Düzeni Boy Uzamasını Nasıl Etkiler? 15

[addthis tool=”addthis_inline_share_toolbox_16ym”]

İlginizi Çekebilecek Yazılar:

Read More