Gizli Boy Uzatma Teknikleri (2022 Yılına Özel)

Gizli Boy Uzatma Teknikleri (2022 Yılına Özel)

“Boyumu nasıl uzatırım?” sorusunun yanıtını mı arıyorsun? Yıllardır boyunu sadece birkaç cm daha fazla uzatmak için çabalayıp duruyorsun, fakat bir yere varamıyor musun?

Şunu bilmeni isterim ki, YALNIZ DEĞİLSİN! Senin gibi boyunu uzatmak isteyip de başarısız olan yüzbinlerce insan var. Tıpkı senin gibi bu insanların da yaptığı ortak bir hata var. Sence bu hata nedir?

Yeterince süt mü içmiyorsun?

Yoksa yeterince barfiks çekmediğin için mi uzayamadın?

Yok yok basketbol oynamadığın için…

Eğer böyle düşünüyorsan bil ki yanılıyorsun. Sorun sende değil, sorun uyguladığın yanlış yöntemde… Birazdan sana boyunu uzatmak için uygulayabileceğin muhteşem bir yöntemden bahsedeceğim. Ama öncelikle kemiklerin ve kıkırdakların uzama sürecine kısaca değinmek istiyorum. Uygulayacağımız yöntemin mantığını kavramamız için bu bilgileri bilmemiz önemli…

Ergenlik dönemi sona erdikten sonra boyunun uzamasının durduğunu düşündüğün oldu mu? 18-19 yaşlarındayken boyunun artık son noktaya ulaştığını düşündüğüne eminim. Aslına bakarsa uzama durmadı… Kemiklerin uzaması o kadar yavaşladı ki, artık uzama gözle fark edilemeyecek bir seviyeye geldi.

Bu nedenle kemiklerimiz belli bir süre daha uzamaya devam etse de biz bunu anlayamadık. Bu dönemi kaçırdık, her şey geçmişte kaldı… Artık yapabileceğimiz HİÇBİR ŞEY YOK!

Gerçekten durum böyle mi?

Sana ilginç bir gerçekten bahsetmek istiyorum. Yapılan araştırmalara göre kemik uzunluğu ergenlik döneminin sona erdikten sonra neredeyse durma noktasına gelirken, kıkırdakların uzama süreci devam ediyor.

Ve çoğu insan bunu bilmediği için ergenlik dönemi bittikten sonra uzamaya dair ümitlerini kaybediyor ve bu konuda hiçbir çalışma yapmıyor. Halbuki uygulanacak çeşitli egzersizlerle boyun uzama sürecini devam ettirmek mümkün!

Bu öze boy uzatma egzersizlerinin neler olduğunu merak ediyorsan, ekrana yaklaş ve tüm dikkatini buraya vererek okumaya devam et!

2020 Yılında Boyunu Uzatacak En Gizli 3 Egzersiz

#1 Barfiks Demirine Asılma Egzersizi

Gizli Boy Uzatma Teknikleri (2022 Yılına Özel) 1

Barfiks demirine asılma egzersizi uygulayabileceğin en etkili boy uzatma egzersizlerinin başında gelir. Bu egzersizi uyguladığında yer çekiminin vücudundaki baskısı azalacağı için omurlar arasındaki disklerin arası açılır ve esner.

Bu şekilde oluşan ters gerilimle kıkırdakların uzaması desteklenir ve eğer varsa duruş bozuklukları da giderilmiş olur. Her gün toplam 3-4 dakika boyunca barfiks demirine asılmanın çok faydasını göreceğine emin olabilirsin.

#2 Ters Asılma Egzersizi

Gizli Boy Uzatma Teknikleri (2022 Yılına Özel) 2

Bu egzersiz biraz tehlikeli olduğu için yanında birisi olmadan uygulamanı tavsiye etmiyoruz. Barfiks demirine tersten asılmanı sağlayacak bazı aparatlar mevcut. Bu aparatları kullanarak her gün barfiks demirine ters şekilde 1 dakika boyunca asılabilirsin.

Ama dediğim gibi bu egzersizi yaparken çok çok dikkatli olman gerekiyor.

#3 Yay Egzersizi

Gizli Boy Uzatma Teknikleri (2022 Yılına Özel) 3

Bu egzersizi uygulamak için öncelikle dik pozisyonda ayakta durman gerekiyor. Sonrasında öne doğru mümkün olduğunca eğil. Bel ve sırt omurlarındaki gerilmeyi hisset. Bunu 6-8 saniye boyunca yap ve sonrasında dinlen. Sonra tekrar uygula… Bu şekilde 2 dakika boyunca yay egzersizini uygula!

2020 yılına özel uygulayabileceğin en gizli 3 boy uzatma egzersizini artık biliyorsun.

Bu egzersizlerin ne kadar etkili olduğunu sana şu şekilde anlatayım:

2-3 aylık süre zarfında boyuna en az 1-2 cm ekleyebilirsin. Tabi ki alınına sonuçlar kişiden kişiye göre değişebilir. Fakat bu sonucu alamaman için hiçbir neden yok.

Tabi ki bu süreçte, sana rehberlik edecek bir kitaba ihtiyaç duyabilirsin. Bu noktada Uzama Programı e-kursuna katılmanı tavsiye ederim.

Katılmak için tıkla! (Tıklayarak incele)

Gizli Boy Uzatma Teknikleri (2022 Yılına Özel) 4

[addthis tool=”addthis_inline_share_toolbox_16ym”]

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir