Hızlı Boy Uzatmak İsteyenlere 2022 Uzama Rehberi

hızlı boy uzatmak

 

Blogumuzu ziyaret eden insanların büyük bir kısmı hızlı boy uzatmanın yollarını öğrenmek istiyor, bu amaçla blogumuzu ziyaret ediyor.

Takipçilerimizin %97’si sahip olduğu boy uzunluğundan memnun değil. Ve bu konuda bir şeyler yapabilmek için sürekli araştırma yapıyor.

Her gün 2000’e yakın kişi araştırma yaparken sitemizi buluyor.

Ve burada anlattığımız bilgiler sayesinde boyunu uzatmak için çaba göstermeye başlıyor.

Şimdiye kadar, anlattığımız teknikler sayesinde boyunu uzatmayı başaran birçok kişi oldu.

Takipçilerimizden aldığımız bu olumlu geri dönüşler bizi çok mutlu ediyor.

Bunun yanında birçok yeni takipçimizden de şu sorular gelmeye devam ediyor:

“Boyumu hızlı bir şekilde uzatmak için ne yapmalıyım?”

“Hangi teknikler boyumu en hızlı şekilde uzatır?”

Bu soruları her gün görüyoruz ve her soruya yetişemediğimiz için bazı takipçilerimizin mesajları yanıtsız kalabiliyor. Bu sorunun önüne geçmek için kapsamlı bir makale hazırlamaya karar verdik.

Bu makalede hızlı boy uzatmanın en etkili yollarını anlatarak sana yol göstermeye ve aklındaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.

Umarım bu yazıdan faydalanırsın.

Hızlı Boy Uzatmanın Olmazsa Olmaz 2 Kuralı:

1. Kural: Boy Uzatma Egzersiz Programı Uygula!

Boyunu uzatmak istiyorsan mutlaka bir egzersiz programı uygulamalısın. Özellikle boyunda bir süredir uzama göremiyorsan…

Boyunun uzamasının durduğunu düşünen herkes boy uzatma egzersizlerini yapmak zorunda. Bu egzersizler yerçekiminin boyumuz üzerinde yarattığı negatif etkiyi azaltır, eklemleri ve kemikleri uzamaya teşvik eder.

Tabi ki egzersizlerden en çok fayda görecek kişiler hala ergenlik çağında olanlardır. Ama ergenlik çağını bitiren kişiler de bu egzersizlerden güzel sonuçlar alıyor.

O nedenle egzersizleri denemeden boyum uzamıyor gibi bir düşünceye kapılmamalısın.

Boy uzatma egzersizleri 2’ye ayrılıyor:

-> Omurga Uzatma Egzersizleri:

Omurga boyunu uzatmak amacıyla uygulanan egzersizlerdir. Bu egzersizler sayesinde ergenlik çağı sona ermiş kişilerde bile, omurga duruşunu düzelterek birkaç cm uzama sağlanabilmektedir. Yıllardır ağır okul çantaları taşıdığımız, yer çekiminin etkisinde kaldığımız için omurgamız kendi kendine dik bir formda kalamaz. Bu nedenle yapacağımız omurga egzersizleri sayesinde kemik ve kıkırdak uzamasının yanında, omurgamıza dik bir form kazandırarak bile uzama sağlayabiliriz.

Buradan en etkili omurga uzatma egzersizlerini anlattığımız yazıyı okuyabilirsin.

-> Bacak Uzatma Egzersizleri:

Bu egzersizler omurgayla birlikte bacak boyunun da uzamasına sağlar. Yapacağın omurga egzersizleri bacak eklemlerini etkilemeyeceği için bu bölge için farklı egzersizler yapmak gerekir. Bunun için bacak eklemlerini esneten, bacak kemiklerinin ve eklemlerinin üzerindeki yerçekimi etkisini azaltan egzersizler uygulanır.

Buradan en etkili bacak uzatma egzersizlerini anlattığımız yazıyı okuyabilirsin.

2. Kural: Büyüme Hormonu (GH) Salınımını Arttır!

Yukarıda anlattığımız boy uzatma egzersizleri vücuttaki GH miktarının artmasını sağlamaktadır. Egzersizler hormonal bezleri uyarır ve vücutta daha çok büyüme hormonu salgılanır.

Egzersizlerin dışında büyüme hormonu salınımını etkileyen çok önemli 3 unsur daha vardır.

-> Uyku Düzeni

Uyku düzeni büyüme hormonu salınımını doğrudan etkiler. Çünkü büyüme hormonu (GH) gece uyku sırasında salgılanır. Gece 2-3 gibi uyuyan bir bireyin istediği ölçüde uzaması mümkün değildir.

Çünkü büyüme hormonu en çok 11.00-02.00 saatleri arasında salgılanır. Uzamak istiyorsan bu saatlerde uykuda olman gerekir.

Bunun yanında uyurken dikkat etmen gereken bir şey daha var:

Mümkün olduğunca alçak boylu yastıklar kullanmaya çalış. Yüksek boylu yastıklar omurga duruşunu olumsuz etkileyerek boy uzatma egzersizlerinden alacağın olumlu sonuçları azaltabilir.

-> Beslenme Düzeni:

Beslenme düzeni de büyüme hormonu salınımını doğrudan etkiler. Çünkü vücudundaki büyüme hormonu üretimi yediğin besinlerle doğrudan ilişkilidir.

Öncelikle aşırı karbonhidrat tüketiminden kaçınmalısın. Bu konuda yapılan önemli bir araştırmayı seninle paylaşmak istiyorum.

“Senin de bildiğin gibi Çin gibi Uzakdoğu ülkelerinde yaşayan insanların boyları kısayken, Finlandiye, Norveç gibi İskandinav ülkelerinde yaşayan insanların boyu bir hayli uzun. Uzakdoğu ülkesinde yaşayanlar ile İskandinav ülkelerinde yaşayanların beslenme alışkanlıkları incelendiğinde çok önemli bir fark görülmüş. Uzakdoğulular aşırı karbonhidrat tüketirken, İskandinavlar protein ağırlıklı besleniyor.”

Buradan çıkan sonucu özetleyeyim:

Karbonhidrat tüketimi vücuttaki İnsülin hormonu salınımını arttırıyor. Ve bu da büyüme hormonu (GH) salınımını baskılıyor.

Protein ağırlık beslenildiğinde ise tam tersi, vücutta daha çok büyüme hormonu salgılanıyor. Ve tabi ki vücuttaki protein sentezi hızlanıyor.

Hangi besinlerin boy uzattığını buradan daha detaylı öğrenebilirsin.

Umarım hızlı boy uzatmanın yollarını anlattığın bu yazıyı beğenmişsindir. Eğer beğendiysen başkalarıyla da paylaşmayı unutma.

Hızlı Boy Uzatmanın Yollarını Öğrenebileceğin Bir Set Tavsiyesi

Bu konuda tavsiye edebileceğimiz en önemli kaynak “Uzama Programı” isimli boy uzatma setidir. Şimdiye kadar binlerce insan bu setten faydalandı.

Belki incelemek istersin diye burada paylaşıyorum.

->> Buradan Uzama Programı Setini İnceleyebilirsin!

Tekrar görüşene kadar kendine iyi bak…

Hızlı Boy Uzatmak İsteyenlere 2022 Uzama Rehberi 1

Tavsiye Edilenler:

4 Comments

 1. Merhaba ben 16 ma girecem boyum 160 çooook kısa ne yapmalıyım sizce boyum kaç olur 9 ay önce 7 cm atım ve 160 oldum sizce boyum kaç olur yada daha uzayacak mi ERKEĞİM

  • Merhaba Önder,

   Yaşın 16 olduğu için uzama ihtimalin yüksek. Ama kesin şu kadar uzarsın dememiz tabi ki mümkün değil.

 2. Merhaba, ben de boyumu uzatmak istiyorum ben gmail adressimi birakirsam bana yardimci olabilir misiniz lutfen ben baska ulkede yasiyorum.

  • Merhaba Diana,

   Hızlı boy uzatma programı kitabını okuyarak bu konuda bilmen gereken en etkili teknikleri öğrenebilirsin. Buradan kitabı incele.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir