Kategoriler: Yüzmek Boy Uzatır Mı?

Yüzme Sporu Boy Uzatır Mı? (TÜM GERÇEKLER)

Hızlı Boy Uzatma Programı E-Kitap Setini Okumak İçin Tıklayın!

Yüzme Sporu Boy Uzatır Mı?

Merhaba, bu yazımızda yüzmenin boy uzamasına etkisi olup olmadığından bahsedeceğiz. Şimdiye kadar hep yüzme sporunun boy uzattığı yönünde bilgi aldık. Yüzücülerin uzun boylu olduğuna ve yüzerek boyumuzu hızlı bir şekilde uzatabileceğimizi öğrendik.

Şimdi bunların doğru olup olmadığını açıklayacağız. Hazırsanız başlayalım!

Boy uzaması ve yüzme arasında bir ilişki olup olmadığını size sorsam, yüzmenin boyu uzattığını söylersiniz, öyle değil mi?

Sizce bu bilgi doğru mu?

Boy ve yüzme arasındaki ilişkiyi gösteren bilimsel bir kanıt olmasa da yapılan araştırmalar gösteriyor ki yüzme sporu boy uzamasını olumlu yönde etkiliyor. Peki, nasıl?

Yüzme, kaslarımızı en çok çalıştıran ve vücut eklemlerimizi en çok esneten sporların başında gelmektedir. Eklemlerimizi ve kaslarımızı esnettiği için yüzmenin boy uzamasını hızlandırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kurbağalama, sırt üstü, kelebek, serbest gibi pek çok farklı yüzme stili arasından hangisini biliyorsanız o stili kullanarak yüzebilirsiniz.

Tabi ki farklı stiller arasından bazıları boy uzatma noktasında birazcık öne çıkıyor.

Özellikle kurbağalama yüzme stilinin kasları geliştirmek ve vücudu esnetmek için diğerlerine oranla daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Kurbağalama, ilk bakışta kolay bir stil gibi görünse de, aslında yarışmalarda sporcuların en çok zorlandıkları yüzme stilidir.

Bunun nedeni kurbağalama şeklinde yüzerken ellerimizi ayaklarımızın tersi yönünde açmamızdır.

Zaten bu nedenle vücudumuz daha kolay esner ve omurgamız uzar.

Kurbağalamanın dışında kelebek ve serbest stilde yüzmek de boyumuzun uzamasına katkıda bulunacaktır.

Yüzme sporunu yapabilmek için lüks spor salonlarına gitmenize gerek yok.

Hemen hemen her ilde belediyenin kapalı yüzme salonları mevcuttur.

Bu salonlara üye olarak haftanın 2-3 günü yüzmeye gidebilir, boyunuzun uzamasını destekleyebilirsiniz.

Yetişkinler de Boyunu Yüzerek Uzatabilir mi?

Yüzme, yetişkinlerde de boy uzatır mı? Diye sorduğunuzu duyar gibiyiz.

Erkeklerde kemik uzaması 25-26 yaşına, kadınlarda ise 23-24 yaşına kadar devam edebilmektedir. Yüzme sporunu yaparak bu yaşlar arasında da boyunuzu uzatmanız mümkün.

Yüzerek vücudumuzdaki eklemlerin boyunu uzatabiliriz. Ve kemiklerin uzaması belli bir yaşta dursa da eklemlerin uzaması devam ettiği için yetişkinler de bu şekilde boyunu az da olsa uzatabilir.

Yüzmenin hayatımıza yaptığı başka olumlu katkılar da vardır:

Tüm kas sistemimizi çalıştırdığı için vücudumuzun düzgün bir forma kavuşmasını, duruş bozukluklarının ve omurga eğriliklerinin de düzelmesine yardımcı olur.

Yüzme sporunun yanında uygulayabileceğiniz en etkili boy uzatma egzersizlerini öğrenmek istiyorsanız Hızlı Boy Uzatma Programı kitap setini okumanızı tavsiye ederiz.

Benzer Konular:

Paylaş

Yorumları Göster

  • Benim boyum Herkesden kısa ve ben çok utanıyorum dışarı çıkmak bile istemiyorum kendimden utanıyorum ben kızım bu arada,boyum maalesef 159 kilom 50 kiloyu 35 e indirsem sorun yok boyum çok kısa neden böyle ben yüzmeye gittiğim halde boyum yarım santim uzadı hadi sen o yarım santimi sayma ben neden böyleyim 18 imde estetik ameleyat olsam ne kadar uzarım nolur cevap verin 176 olmak istiyorum kesin ve netim estetik fiyatları ne kadar ya da kesinlikle yüzmeyi bırakıp basketbola geçsem olur mu basketbol çok faydalı bir spor oynayanlar hep uzun yüzmeyi bıraksam faydalı olur bence bana nolur cevap verin beni dikkate alın ne yapmalıyım boyum kaç yaşına kadar uzar nolur cevap verin...
    Yaşım 14 boy 159 kilo 50 uygunmudur sizce neler yapmalıyım cevaplarınızı bekliyorum...

Son Yazılar

Boy Uzatma Yolları: 2019 Yılına Özel Harika Bir Yöntem

Boy uzatma yolları da tıpkı her konuda olduğu gibi günden güne gelişme ve değişme gösteriyor. 2000 yılında uygulanan boy uzatma…

1 hafta önce

Mucizevi Etkiye Sahip Boy Uzatma Egzersizlerini Keşfedin

Boyunuzu kısa sürede uzatmanızı sağlayacak mucizevi egzersizlerin neler olduğunu öğrenmek ister miydiniz? Muhtemelen boyunuzun kısa olmasından şikayetçisiniz ve bir an…

2 hafta önce

Boy Uzatan Hareketler Serisi: Egzersiz Topuyla En Az 2-4 cm Uzayın

Boy uzatan en etkili hareketlerin neler olduğunu bilseydiniz hayatınız nasıl değişirdi? Öğrendiğiniz hareketleri uygulayarak boyunuzun uzaması için çaba sarf eder…

2 hafta önce

Bacak Boyunu 2 Haftada 3 cm Uzatan 5 Süper Egzersiz

Bacak boyunu uzatmak isteyen birçok kişi bunu nasıl başarabileceğini merak ediyor. Özellikle 20 yaşından büyük okuyucularımızın bu konuya olan ilgisi…

2 hafta önce

3-5 cm Uzatan %100 Garantili Boy Uzatma Yöntemi

  Şimdiye kadar birçok boy uzatma yöntemi açıklandı. Ameliyat, çeşitli haplar, akupunktur tabanlıklar, gıda takviyeleri ve daha nicesi… Bu yöntemler…

1 ay önce

Güncel Boy Uzatma Yolları Nelerdir? – %100 Etkili Yöntemler

  Boyunu uzatmak isteyen bir kişinin internette aradığı ilk sözcük genellikle “boy uzatma yolları” oluyor. Bu şekilde arama yapan birinin…

1 ay önce

Bu web sitesinde kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezler kullanılmaktadır.